Mozog v plameňoch: Môj mesiac šialenstva přehled

Mozog v plameňoch: Môj mesiac šialenstva https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/316534/bmid_mozog-v-plamenoch-m-j-mesiac-sialen-9bf-316534.jpg 4 65 65

Strhujúci príbeh o spomienkach, prežití, húževnatosti a láske. Jedného dňa roku 2009 sa dvadsaťštyriročná Susannah Cahalanová prebudila v nemocničnej izbe. Bola popruhmi priviazaná k lôžku, nemohla sa hýbať ani rozprávať. Na náramku sa jej vynímal nápis RIZIKO ÚTEKU. Zdravotné záznamy potvrdzovali halucinácie, agresivitu a nebezpečnú labilitu. Hoci v nemocnici strávila mesiac, vôbec si na to nepamätala. Ako ambiciózna absolventka univerzity sa ocitla na prahu dospelosti. V istom významnom newyorskom denníku sa jej sľubne rozvíjala kariéra reportérky a už niekoľko mesiacov si budovala prvý vážny vzťah. Čo ju pripravilo o kontrolu nad vlastným telom? A čo sa dialo s jej mysľou? V poslednej chvíli ju zachránil známy neurológ, ktorému sa geniálne podarilo stanoviť diagnózu a rozpoznať príznaky istej novoobjavenej choroby. V súčasnosti sa už vie, že toto ochorenie súvisí so schizofréniou a s autizmom, možno dokonca stojí v pozadí „posadnutia diablom“ v celých dejinách ľudstva. Autorka prežila peklo, no vrátila sa späť, aby dojemne opísala svoju púť. Vrátila sa do sveta, ktorý opustila, múdrejšia, silnejšia – a živá.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry
Vydáno: , Fortuna Libri (SK)

Brain on Fire: My Month of Madness , 2012

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Mozog v plameňoch: Môj mesiac šialenstva. Přihlašte se a napište ho.

E.T.007
17.05.2022 2 z 5

Najprv som videla film. Keďže sa mi páčil a celkovo ma zaujímalo, čím si Susannah musela prejsť, rozhodla som sa siahnuť aj po knihe. Dúfala som, že budem môcť do tých jej stavov viac nahliadnuť, že jej príbeh zachytený v písmenkách mi ponúkne hlbšiu sondu do jej mysle a všetkých tých stavov, ktorými si prechádzala. Nestalo sa a navyše bolo dosť náročné prehrýzť sa tou knihou. Čítala sa mi neskutočne ťažko, akosi ma to ani nebavilo, miestami až nudilo. Proste nemalo to tú šťavu, ktorú som si myslela, že to mať bude.

Artep071
05.08.2020 5 z 5

Parádní, strhující, četlo se jedním dechem. Super.

majanka
27.12.2018 5 z 5

Zaujímavý, dojímavý skutočný príbeh. Autorka je hlavnou postavou knihy. Výborne spracovaná problematika. Dozvedela som sa viac o epilepsii, schizofrénii, autizme, psychických poruchách, fungovaní mozgu, strate pamäte, zmene osobnosti, obrovskej podpore rodiny, priateľa a kolegov, o priznakoch a možnostiach liečby novoobjavenej choroby.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Mozog v plameňoch: Môj mesiac šialenstva v seznamech