Mozek: zázrak na pět přehled

Mozek: zázrak na pět
https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433066/bmid_mozek-zazrak-na-pet-bNl-433066.jpg 2 4 4

Pronikání do tajuplných a vzrušujících hlubin mozku připomíná dobrodružné plavby mořeplavců, kteří v dávných dobách vyplouvali do dálav rozbouřených moří a oceánů. Když pak za jejich horizontem objevovali dosud neznámé země a světadíly, zdálo se, že jsou konečně u vytouženého cíle. Cesta poznání však ve skutečnosti teprve započala a vede stále kamsi do nedohledna. Ti, co nyní pokračují v objevitelských stopách svých předchůdců do nitra tajů nervové soustavy, se často pohybují v neprozkoumaném teritoriu neznáma, skrývajícím ještě mnohá překvapení. Autor, který má za sebou již řadu vydaných populárně naučných knih, se tentokrát do těchto nepopsaných stránek široce rozvětvené problematiky výzkumu mozku vydává z nevšedních zorných úhlů pohledu. V tom, co skrytě nosíme ve své hlavě, je totiž svým způsobem „naprogramováno“ i naše osobní štěstí, nálady, emoce, agresivita, rozlety ducha, žádosti těla, činy hrdinství či projevy strachu, tvůrčí nadání, genialita jedinců, obrazotvornost, schopnost vidět neviditelné a dotýkat se nehmotného, vůle k životu, neschopnost život pochopit, ale také nezlomné úsilí ho co nejlépe prožít. Paradoxem je, že si souvislosti toho, co jsme prožili, prožíváme a budeme prožívat, většinou neuvědomujeme nebo je v tomto širším kontextu nevnímáme. Jsou pro nás, obrazně řečeno, téměř neviditelné. Lépe do nich proniknout na pozadí řady dalších zajímavých údajů a skutečností bylo autorovým záměrem, který stál u zrodu této knihy. Kniha obsahuje velké množství fotografií.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Mozek: zázrak na pět. Přihlašte se a napište ho.

jan8862
22.08.2020 2 z 5

plné chyb a překlepů, opakujících se pasáží, literárně na úrovni 5. třídy.... Autor měl skvělý záměr, ale nevěnoval dostatek času na zpracování

Elida366
07.07.2020

Kniha populární a čtivou formou seznamuje s poznatky o lidském mozku, jednotlivé kapitoly jde přeskakovat a číst podle nálady, co vás právě zajímá. Bavila mě část o lidských smyslech, část o nadprůměrně nadaných dětech, o lidské agresivitě..

Klarutianus
19.06.2020 3 z 5

Má první kniha podobné tématiky. Velice mě zaujaly mnohé zajímavosti a nové poznatky ve vědě. Sem tam se objevují překlepy.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Mozek: zázrak na pět v seznamech

v Právě čtených1x