Mozart - Velký mág přehled

Mozart - Velký mág https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/107127/mozart-1-velky-mag-107127.jpg 3 19 19

Mozart série

První díl tetralogie slavném rakouském hudebním géniovi před čtenářem rozprostírá malebnou fresku vídeňského hudebního světa. Je mu sedm let, už hodně cestoval a koncertoval v mnoha městech -- v Praze, ve Vídni, ve Frankfurtu.... a v duši chová tajemství, svůj poklad, jenž ho chrání před realitou světa: smyšlené království, zachycené na mapě, kterou stále nosí u sebe, království, jehož je panovníkem. Jmenuje se Wolfgang Amadeus Mozart.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Mozart Le Grand Magicien

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Mozart - Velký mág. Přihlašte se a napište ho.

Sirael23
05.09.2021 2 z 5

Zahozená příležitost, tak bych to nazvala. Skvělé téma popsané neuvěřitelně nudně. Koho zajímá, co složil Mozart zrovna 5. prosince 1775? Jasně, najdou se i tací, ale pokud beru do ruky beletrii, ráda bych si přečetla něco o tom, jaký Mozart vlastně byl jako osoba. Tady najdu jen výčet děl a do toho krátké útržky o zednářích. Chybí tomu hlava a pata.

mila.vesela
15.05.2016

Wolfgang Amadeus Mozart se narodil v roce 1756 do rodiny svobodného zednáře, skladatele a hudebníka Leopolda Mozarta. A tento fakt nejspíš předurčil i jeho další vývoj umělecký a náboženský. Jeho otec s ním cestoval po celé Evropě a vkládal do malého chlapce velké naděje. Mozart sám netoužil po niče jiném, než skládat hudbu-pořád.
Trochu jsem se ztrácela ve jménech a různých zednářských spolcích, jejich rituálech atd., ale celý příběh drží pevně pohromadě základní linie životní cesty známého skladatele W.A.Mozarta.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Mozart - Velký mág v seznamech

Christian Jacq