Moudří blázni přehled

Moudří blázni https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391825/bmid_moudri-blazni-5JF-391825.jpg 4 86 86

Knížka je čítankou českého a světového humoru, seznamuje s postavami nejslavnějších taškářů, šprýmařů, moudrých bláznů - hrdinů světově proslulých i méně známých děl a je rozdělena do čtyř částí. V první části jsou pohádky, příběhy a historky smutné, veselé a poučné. V druhé části se nacházejí příběhy o bratru Janu Palečkovi, Kacafírkovi, Enšpíglovi, Nasreddinovi a Josefu Švejkovi. Třetí část se skládá z různých příběhů, které jsou zasvěceny moudrému bláznovství. Ve čtvrté části je hlavně poezie.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Moudří blázni. Přihlašte se a napište ho.

Kyri
04.10.2023 4 z 5

Moc se mi líbila první část knihy, kde jsou vybrané příběhy tricksterů neboli šprýmařů. Je to moc hezký a užitečný přehled. Zaujal mě i úvod, který je chytrý a vtipný. Komentáře k jednotlivým částem knihy asi musely vykoupit publikaci knihy u komunistů, takže je tam hodně hlášek o zlých pánech a chytrých kmánech. Nějak jsem nepochopila, proč je tam část o humoru. Přišlo mi, že tam autor protlačil texty, které asi jinak nemohly vyjít, nebo se mu prostě líbily. To mně taky... Dohromady to ale moc nejde.

anonymní.Ilja
08.11.2022 4 z 5

Skvělá kniha; sestává ze tří částí zakončených pokaždé diskuzí na dané téma. Zabívá se humorem v literatuře a životě samotném. Na relativně malém prostoru nabízí pobavení, zamyšlení ale také nabídku různých děl, která by na základě jejich zmínění v této knize mohl chtít navštívit. Například já po jejím přečtení začal znovu uvažoovat o tom, že se pustím pořádně do Švejka.

los
23.07.2018 3 z 5

to byla moje povinná školní četba, výborná, nápaditě sestavená a zábavná knížka, doporučuju

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Moudří blázni v seznamech

v Právě čtených3x