Motáky nezvěstnému přehled

Motáky nezvěstnému https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/299068/bmid_motaky-nezvestnemu-xqi-299068.jpeg 4 97 97

Román se opírá o autorovy autentické zážitkyz let strávených v československém koncentračním táboře. V knize líčí obraz muže, který ve vězeňských podmínkách zápasí o to, aby zůstal člověkem. Autor bývá nazýván českým Solženicynem a jeho kniha je ojedinělá i v souvislosti evropských literatur. Václav Černý nazval Peckův román „dějinami muže“, neboť mimo jiné zdůrazňují pevnost charakteru v nejtvrdších myslitelných podmínkách. Exilové vydání. Předmluvou opatřil Václav Černý. Obálku s použitím obrazu Ladislava Guderny navrhla Barbora Munzarová.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Motáky nezvěstnému. Přihlašte se a napište ho.

michaela5515
dnes 3 z 5

Bezpochyby náročné čtení. Kniha skvěle vykresluje poměry a život v lágrech, který si málokdo umí přestavit. Zařadila bych do povinné četby.

zlootec
18.03.2024 5 z 5

Zde lze získat představu o tom, co zažívají nekonečné řady muklů ve všech diktaturách zeměkoule. A o zrůdnosti té naší komunistické diktatury.

Jak málo si vážíme svobody, střechy nad hlavou, teplého jídla, čistého vzduchu a možnosti se projít pod oblohou.

Kabuky
03.03.2024 5 z 5

Těžké, ale perfektní čtení.

Zatím zde není žádná související novinka.

Ocenění knihy (1)

1980 - Cena Egona Hostovského