Moji stateční bratři přehled

Moji stateční bratři https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/305875/bmid_moji-statecni-bratri-hJx-305875.jpg 5 13 13

Příběh pěti bratří Makabejských, jejich boj v čele lidového izraelského vojska proti cizím žoldnéřům, symbol statečného boje proti reakci. Oslava národního hrdinství v zápase za svobodu, nepřihlížející však politické a sociální problematice revoluce

Literatura světová Romány
Vydáno: , Lidová Knihovna

MY GLORIOUS BROTHERS , 1948

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Moji stateční bratři. Přihlašte se a napište ho.

Pavelsosna
11.04.2024 5 z 5

Tak málo toho člověk zná o Judei, o jejím boji uprostřed velkých civilizací. Bylo to poučné a jistě zajímavé

MilaJ
02.10.2022 5 z 5

Naprosto fascinující!!!

braunerova
04.06.2021 5 z 5

Válečné události jsem ověřoval v knize Biblické války generála Chaima Herzoga a na žádné nesrovnalosti jsem nenarazil. Zarazili mě výrazy jako kavárna nebo hašišové doupě, ale kupodivu oboje starověká Judea znala a používala. Vše ostatní už napsala Atanone.
Výborně byl popsán přerod římského vyslance Lentula Silana z nezaujatého pozorovatele na propagátora holocaustu.

"Židé jsou nepřáteli lidstva, neboť odmítají a pohrdají a potírají vše, co je lidstvu drahé, lidské bohy, lidskou víru a lidské zvyky."

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Moji stateční bratři v seznamech

Židé historické romány

Howard Fast