Moji milí bratři přehled

Moji milí bratři https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/266057/mid_moji-mili-bratri-266057.jpg 4 30 30

Vzpomínky sestry Josefa a Karla na život se slavnými bratry. Nové vydání knihy je rozšířeno o část rukopisů z autorčiny pozůstalosti, která zachycuje vývoj vztahů mezi sourozenci až do konce třicátých let.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Moji milí bratři. Přihlašte se a napište ho.

Vidlička
14.11.2022 5 z 5

Poetický styl tak odlišný od Karlova, přesto právě díky němu nahlédneme nejhlouběji, jak to jde. Málo se dozvídáme "šel tam a tam a dělal to a to", není ani potřeba, to už známe odjinud. Dozvíme se ale proč bratři mysleli a jednali tak, jak mysleli a jednali, a to nás s nimi seznámí určitě důkladněji.

P.S.: Ta matka byla teda pěkná čůza! Já vím, říká se psychicky nemocná, ale takhle protěžovat jedno dítě a nevražit na druhý dvě...

Doubravka1975
15.04.2022 5 z 5

Skvělá vzpomínková knížka sourozenců Čapkových, tentokrát vypráví sestra Helenka

mol378
19.09.2019 5 z 5

Životopis Čapkovy rodiny, spousta zajímavých podrobností. Přesně to jsem očekávala a také dostala, když jsem se pídila před lety po všemožných informacích o mém milovaném Karlovi, který byl pro mě jako spisovatel pochopitelnější než Josef. Josef je pro mě především fenomenální malíř a ilustrátor. Biografie zpracovaná čtivou formou. A tu Olgu teda, zdá se mi, neměli u Čapků extra rádi.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Moji milí bratři v seznamech

v Právě čtených3x

Josef Čapek Karel Čapek, 1890-1938