Moje skúsenosti za svetovej vojny přehled

Moje skúsenosti za svetovej vojny
https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376096/bmid_moje-skusenosti-za-svetovej-vojny-B0C-376096.jpeg 4 2 2

Denník československého legionára z rokov 1914 - 1920 Jozef Klempa vo svojom denníku z obdobia prvej svetovej vojny zaznamenáva svoj osud - osud bežného vojaka od narukovania cez zajatie ruským vojskom, angažovanie sa v československých légiách (z čoho vyplývala povinnosť bojovať proti boľševikom) až po návrat do oslobodeného Československa. Ponúka obraz každodenného života v zajatí aj v légiách, politické názory obyčajných vojakov, ich vzťah k boľševikom, bielogvardejcom či vojenskému a politickému vedeniu légií. Zaujímavo tiež informuje o každodennom živote ruského človeka, o jeho zvyklostiach i slabostiach. Denník Jozefa Klempu je o to cennejší, že neexistuje veľa autentických zápisov účastníkov bojov 1. svetovej vojny na ruskom fronte, ktoré by zaznamenali nielen historické udalosti, ale aj osobné pocity vojakov.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Moje skúsenosti za svetovej vojny. Přihlašte se a napište ho.

Zatím zde není žádný komentář.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Moje skúsenosti za svetovej vojny v seznamech

první světová válka (1914–1918) vojáci Československé legie legionáři autobiografie

Autorovy knížky

Jozef Klempa