Moje cesta za Scarlett přehled

Moje cesta za Scarlett
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389971/bmid_moje-cesta-za-scarlett-7F4-389971.jpg 3 5 5

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Moje cesta za Scarlett. Přihlašte se a napište ho.

helena8303
02.02.2023 5 z 5

Přečteno jedním dechem.
Neotřelý pohled na různé problémy, historie se prolíná se současností.
Nejvíc mě zaujal pohled na hnutí Malcolma X. Srovnání Malcolma s Martinem Lutherem Kingem.
“ Jedině, co pro nás může bílý muž udělat, je dát nám čas a prostor, abychom to sami dokázali. Hlavně ať nám k čertu přestane svými milodary vnucovat svůj způsob života, o který my nemáme zájem. “
To byly základní téze Malcolmovy ideologie.
Sám prodělal pozoruhodný vývoj a svým životem ukázal, že to jde. I bez královských rad a charity bílých.
Kniha popisuje cestu na jih, ale řeší i velmi současné problémy. Na prvotinu pozoruhodně kvalitně napsané.

Makaja
03.11.2022 2 z 5

Kniha ze seznamu povinné literatury pro 7. třídu. Syn se nechytal, tak jsem po ní sáhla, že proč tak při tom čtení skučí. No, nedivím se, trochu galimatiáš i pro dospělého, který četl Jih proti severu (původní výstižnější název Odváto větrem) - rychle se střídá fikce, historie, politická současnost, pár popisů míst a ne moc vtipných příhod. Já to přečetla za hodinu a půl, je to tenké, ale syn se s tím natrápil. Literárně nic velkého a jako vhodný cestopis pro sedmou třídu mi to skutečně nepřijde.

mol378
21.01.2020 1 z 5

Průvodce po americkém Jihu perspektivou románu Odváté větrem. Kdo by tam a takto nostalgicky chtěl jet, může získat trochu inspirace. Čtivé, jednoduché, popisné. Většinu knihy lze bez jakýchkoli výčitek přeskočit, literární kvalita nula.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Moje cesta za Scarlett v seznamech