Modrý prízrak - dobrodružná cesta do hlbín duše přehled

Modrý prízrak - dobrodružná cesta do hlbín duše https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/504733/modry-prizrak-dobrodruzna-cesta-do--Mff-.jpg 4 1 1

Ľudská duša je plná rozkvitnutých záhrad a farebných drahokamov. V jej hlbinách sa však skrývajú kobry, príšery, prekliate poklady a zradné močiare. Fantasy kniha Modrý prízrak čitateľovi zrozumiteľným jazykom vysvetľuje, prečo túži po uznaní, chýba mu sebadôvera a prečo je až prehnane závislý na hodnotení druhých. Zároveň ponúka návody, ako zo zajatia narcizmu a pochmúrnych myšlienok vyviaznuť. Modrý prízrak: dobrodružná cesta do hlbín duše je dvojkniha, obsahujúca krátke romány Modrý prízrak a Cesta do stredu seba. Je plná mytologických motívov, odvážnych výprav a hrdinov, ktorí nie sú vždy len sympatickí. Na prvý pohľad je to jasné. Fantasy ako vyšité. Ibaže... Ibaže každé dobrodružstvo, každý boj, ktorý musia hrdinovia tejto knihy vybojovať, je váš vlastný.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Modrý prízrak - dobrodružná cesta do hlbín duše. Přihlašte se a napište ho.

Ahmose
17.11.2022 4 z 5

Musím sa priznať, že som k tejto knihe pristupoval dosť skepticky. O to väčšie bolo moje prekvapenie, keď som zistil, že je to celkom vydarené dielko. Prvá poviedka – Modrý prízrak sa nesie v štýle indických mýtov. Je vidieť, že autor si dal záležať a z tejto oblasti si veľa načítal. Nečíta sa najľahšie, ale budete mať pocit, že skutočne čítate starobylý epos. Veľmi sa mi páčilo viacero citátov, ktoré sú v nej obsiahnuté.
Druhá poviedka, ktorá nesie názov Cesta do stredu seba, bola pre mňa veľkým šokom. Oproti prvej poviedke, ktorá má magickú atmosféru je táto výrazne temnejšia a odohráva sa v súčasnosti. Obsahuje odkazy na grécke mýty. Je oveľa viac psychologická a jej súčasťou sú erotické scény, ktoré nemusia byť každému po chuti. Možno by sa dala nazvať trošku bizarnou. Veľmi sa mi páčil originálny nápad, ako sa autor rozhodol spracovať tému vyrovnávania sa s traumami z minulosti. Bonusové body za peknú obálku. Trošku ma mrzí, že kniha obsahuje len dve poviedky a má teda len 80 strán. Keď som sa konečne tak nejak naladil na autorovu vlnu, bol zrazu koniec. Modrý prízrak inak prečítate na jedno posedenie a preto pokiaľ nad ním uvažujete, rozhodne odporúčam dať mu šancu.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Modrý prízrak - dobrodružná cesta do hlbín duše v seznamech

Autorovy knížky

Juraj Pavlík