Modré silnice přehled

Modré silnice https://www.databazeknih.cz/img/books/81_/81829/bmid_modre-silnice-tGe-81829.jpg 4 7 7

Modré silnice: cesta do nitra Ameriky. Dnes již legendární kniha o putování po třinácti tisících mil "modrých silnic" Ameriky – venkovských cest značených na starých mapách modrou barvou – a stovkách měst, městeček a vesnic upomene na Steinbeckovy Toulky s Charleym či Kerouacův román Na cestě. Její autor, missourský rodák s anglickou i indiánskou krví v žilách, v ní nezapomenutelným způsobem líčí cestu napříč USA, k níž ho přivedl mezní životní okamžik, pouť s cílem "hledat místa, kde změna neznamená zkázu a kde není zpřetrháno pouto mezi časem, lidmi a skutky".... celý text

Literatura světová Romány Cestopisy a místopisy
Vydáno: , Paseka

Blue Highways: A Journey into America , 1982

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Modré silnice. Přihlašte se a napište ho.

Locika
19.10.2023 3 z 5

Kniha podává hodně informací z historie Ameriky, to pro mě bylo zdlouhavé čtení. Naproti tomu příběhy lidí, se kterými se autor setkal na své cestě, byly velmi zajímavé a příjemné počtení.

tlampač
04.01.2015 5 z 5

Opravdová reportáž z cestě po USA.
Autobiografická, bilanční, unikátní rovněž v zachycení proměn americké kultury i ekonomiky a z toho plynoucí, americký venkov a americký sen devastující globalizace

ponrepo
29.08.2014 4 z 5

Příjemné čtení.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Modré silnice v seznamech

USA (Spojené státy americké) cesta, roadtrip

Autorovy knížky

2005  74%Modré silnice