Modrá krv přehled

Modrá krv https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/395172/bmid_modra-krv-SI7-395172.jpeg 3 1 1

Kniha Modrá krv je zajímavou formou podaná zpráva především o dětství a mládí hraběnky Báthory, častěji známé jako Čachtická paní. V knize jsou podány tři etapy jejího života - mládí, manželství, a Báthoryová v úloze vrahyně. Čtivá knížka pro ty, kdo chtějí zjistit více o raném novověku, o ní samé, nebo hledají alternativu k Nižnánskému.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Modrá krv. Přihlašte se a napište ho.

jirka9453
14.11.2019 3 z 5

Román zpracovávající především dětství a mládí hraběnky Báthory alias Čachtické paní. Nevěděl bych o ní, nedostat jí darem. Když jsem s touto tematikou začínal, hltal jsem vše, co se k životě hraběnky vázalo, a i tuhle knihu jsem vzal jedním dechem za dva dny. Dnes, s odstupem času a s mnohem větším množstvím pročtené literatury řadím knížku spíše k průměru, čtivý román, který zaujme, ale tak jako všichni se nezamýšlí nad tím, že třeba až tolik z pověsti nemusí být realita. Ve sbírce zůstává, ale nevím, zda se ještě někdy ke knížce vrátím.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Modrá krv v seznamech