Černá galéra přehled

Černá galéra https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/7110/modra-crew-thorgal-cerna-galera-7110.jpg 4 48 48

Thorgal série

Modrá Crew série

10. díl

Thorgal a Aaricia se usazují v malé vísce, kde doufají vést poklidný vesnický život. Není jim to však přáno, díky intrikám mladičké Shaniah, která zoufale touží po Thorgalovi. Thorgal se tak dostává na galéru dekadentního knížete Veronara, pro kterého život lidské bytosti nemá sebemenší váhu.

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , Crew

La gaľere noire , 1982

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Černá galéra. Přihlašte se a napište ho.

špulo
24.05.2021 5 z 5

Síce je tu kvôli rozsahu opäť isté nedovysvetlenie jednej situácie, ale aj tak neodoberiem z hviezdičkiek. Napriek občasnej skratkovitosti, s ktorou sme sa predsa všetci už zmierili ;), ide stále o poctivé vikingské dobrodružstvo, fajnovo nakreslené a so zdrvujúcim záverom. Ten vás nutne nakopne k čítaniu ďalších dielov. A tak to má byť.

Ivan Kučera
04.04.2018 3 z 5

Obsahuje spoilery. Priame pokračovanie Nad jazerom bez dna. Thorgal a Aaricia si úspešne poradili s predchádzajúcim nebezpečenstvom a dočasne sa usadili v pokojnej dedinke, ktorej obyvateľov živí poľnohospodárstvo. Aaricia je tehotná, už čoskoro sa má narodiť pre univerzum dôležitý syn. A do toho všetkého nabehne na scénu psychicky nevyrovnaná puberťáčka – väčšie zlo na svete snáď neexistuje. Dievča privedie Thorgala a následne aj svoju vlastnú dedinu do obrovských problémov. Sympatické dedinské prostredie je následne oživené námorným a keď už aj to začne byť jemne monotónne, dostavia sa na scénu milovaní Vikingovia a brutálny záver, v ktorom zomiera tehotná Aaricia. Tento pôsobivý záver nakoniec ale, ako všetci veľmi dobre vieme z neskorších dielov, v skutočnosti nebol až taký brutálny, keďže Aaricia napokon úspešne prežila. Negatívne vnímam absenciu rozprávkových prvkov – realistické thorgalovky ma oproti fantazijným nikdy príliš nebavili.

gaspoda
25.02.2018 5 z 5

Thorgalovi bohové nepřejí v soužití s Aaricií v každém díle mu ji unesou.
Opět fajnovka.Thorgala mam rád.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Černá galéra v seznamech

v dalších seznamech1x