Modernizace výzbroje československé branné moci ve 30. letech ve fotografii přehled

Modernizace výzbroje československé branné moci ve 30. letech ve fotografii https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/528075/bmid_modernizace-vyzbroje-ceskoslovenske-65760dd807ac5.jpg 4 2 2

O československé armádě bylo napsáno již mnohé, my si na stránkách ARMÁDY č.17 představíme za pomocí historických fotografií její modernizaci ve 30. letech. Začneme inovací palných zbraní a dělostřelectvem. Stranou nezůstane samozřejmě ani snaha o motorizaci a pořizování prostředků útočné vozby (dobové označení pro obrněnou techniku). Nakonec se seznámíme s opevněním, nedílnou součástí obranných plánů v druhé polovině 30. let, jehož připomínku najdeme dodnes nejen v pohraničí. Naopak úplně vynecháme letectvo, o kterém renomovaní autoři napsali již řadu prací. Snímky jsou vybrány tak, aby se pro čtenáře jednalo o málo známé, či úplně neznámé fotografie. Vždy jsou opatřené rozsáhlým popisem, pro pochopení osudu a vývoje dané oblasti. Na závěr úvodního textu je obšírná tabulka techniky a zbraní ozbrojených sil v roce 1938, která má ukázat, jakým množstvím materiálu vojáci disponovali.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Modernizace výzbroje československé branné moci ve 30. letech ve fotografii. Přihlašte se a napište ho.

Zatím zde není žádný komentář.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Modernizace výzbroje československé branné moci ve 30. letech ve fotografii v seznamech