Mocenské systémy přehled

Mocenské systémy https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/200216/bmid_mocenske-systemy-zoP-200216.jpg 4 9 9

V knihe rozhovorov, uskutočnených v rokoch 2010 – 2012, sa Noam Chomsky zaoberá aktuálnymi a naliehavými otázkami súčasnosti: budúcnosťou demokracie v arabskom svete, európskou finančnou krízou, kolapsom amerických politických inštitúcií, vznikom a pôsobením hnutia Occupy. Osvedčená autorská dvojica Noam Chomsky a David Barsamian je zárukou vysokej kvality spoločenského diskurzu na rozličné témy. Chomsky, ako vždy, ponúka hlboký a zasvätený pohľad na príčiny krízy, s ktorou sa momentálne konfrontujeme, či už doma alebo v zahraničí, nekompromisne poukazuje na neduhy americkej spoločnosti. Kniha len potvrdzuje, že Chomsky je nevyčerpateľným zdrojom poznatkov pre každého, kto chce pochopiť zložitosť súčasného sveta.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Mocenské systémy. Přihlašte se a napište ho.

LordByron
10.01.2022 4 z 5

Moja pôvodne prvá knižka od Chomského a keď som si ju ako malé decko (asi štrnásť ročné) čítal skoro ničomu som poriadne nechapal :)
S odstupom času ju hltám :). Pravda je zaujatá. Hneď na druhej strane mate náklad dokonca ešte aj na J. F. Kennedyho ale na toho som si neskôr urobil lepší názor.
A ptm skvelé analýzky arabskej jari, Jeffersonovej skepsy ku bankárom, toho ako Pakistanci odmietajú americké drony na svojom území atď..
Mimochodom Chomsky mi pripomína skôr (skutočného) liberála ktorému ide o ľudské práva a je proti vláde než levičáka, ktorý by sa viac zaoberal ekonomikou. Je to skutočný dedič liberálov 19 storočia.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Mocenské systémy v seznamech

v dalších seznamech3x