Moc bezmocných přehled

Moc bezmocných https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/138401/moc-bezmocnych-138401.jpg 4 221 221

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Moc bezmocných. Přihlašte se a napište ho.

Alma-Nacida
07.02.2023 5 z 5

Havel byl muž slova a k této knize se vracím už od té doby, co vyšla. Čas od času nastane nějaká taková situace, kdy pocítím potřebu si tato jeho slova připomenout.

Lesní_chodec
06.02.2023 3 z 5

Bezesporu zajímavý příměr "zelináře", který provází celou esej a na jeho chování či pohnutkách Havel vysvětluje většinu svých myšlenek, jenž zde předkládá. Přestože jsem z vysokoškolských let poměrně navyklý číst filosofické texty, tenhle se mi zrovna dvakrát snadno nečetl. I když rozhodně nebyl ten z nejobtížnějších. Věřím, že ve své době text představoval docela úkaz. Tím spíše s přihlédnutím na tehdejší reálie a atmosféru.

faba
20.01.2023 5 z 5

Pět hvězd, co jiného. Kdybych to četl před rokem 89, dal bych určitě deset *. (Ale v té době nebyla databáze knih :-) ).
Možná se mi to jen zdálo, ale některé části mi připadaly jako napasované na dnešní dobu. Ale asi jen vidím něco, co chci vidět a je to úplně jinak. Kdo se v tom dnes vyzná. Ještě že máme na to lidi, kteří nám ukazují cestu a říkají, jak to má být.
Kniha se vůbec nečte jednoduše, ale některé části by se daly tesat do kamene.
A když člověk tu dobu zažil, uvědomí si při čtení, že to někdy byly parrradoxy, pane Vaňku.
Měla by se tato esej číst...

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Moc bezmocných v seznamech

v Právě čtených2x