Mnoho povyku pro nic / Much Ado About Nothing přehled

Mnoho povyku pro nic / Much Ado About Nothing
https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/209601/mid_mnoho-povyku-pro-nic-much-ado-about-209601.jpg 4 219 219

Hra patří k Shakespearovým vrcholným komediím. Vznikla zřejmě v roce 1598, tedy ve středním období autorovy tvorby, na podkladě mnohokrát literárně zpracovaného příběhu o dívce, kterou její nápadník vinou zlé pomluvy zavrhne a nakonec si ji přece jen šťastně vezme. Anglicko-české zrcadlové vydání.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Mnoho povyku pro nic / Much Ado About Nothing. Přihlašte se a napište ho.

Hun
06.01.2021 5 z 5

Tak jak se mi Joskův překlad Othella až tolik nelíbil, tady odvedl brilantní práci. Hravě si poradil s každou jazykovou hříčkou, každým náznakem i rýmem.

Pokud jde o obsah, ze všech Shakespearových komedií, které jsem četl, je tato nejlepší. Asi proto, že to není jen veselá taškařice, ale hraje místy i na vážnou strunu.

Marůš13
07.10.2017 5 z 5

Knížku jsem si musela hned přečíst, co jsem zhlédla divadelní představení z londýnského divadla. Knížka si rozhodně zaslouží plný počet hvězdiček. Moc doporučuji!

ZajDa37
14.11.2016 4 z 5

Taková mírnější forma Zkrocení zlé ženy. Ta jemná slovní válka mezi Benedickem a Beatricí opravdu připomene Kateřinu a Petruchia. I Puškorec se Štovíčkem jsou tak strašně roztomilí a geniální ve své přihlouplosti. Ale...Claudio a Héró...tam se nedá nic napsat. Romantická verze Othella se šťastným koncem. Vynuceně šťastným koncem, co připomíná některé romance. Kdyby tam nebyla veselé slovíčkaření, tak nevím, jak by to dopadlo.
A ještě jedna postava stojí za vypíchnutí. Don John, který je zlý, protože je zlý. To je jeden z nejúžasnějších Shakespearových padouchů.

Jinak ale solidní 4*.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Mnoho povyku pro nic / Much Ado About Nothing v seznamech

v Právě čtených2x