Mladí lvi přehled

Mladí lvi https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/189213/mladi-lvi-189213.png 5 173 173

Román pokrokového amerického spisovatele (nar. 1913) o druhé světové válce. S pravdivostí někdy až brutální zobrazuje vzrušující děje války v západní Evropě a severní Africe. Snaží se i o vystopování politických a lidských pohnutek, které vedou členy proti sobě stojících armád, americké a německé, v jejich činech a myšlení, postihnout rozdílné i společné rysy střetnuvších se světů a ukázat hluboké, válkou vyvolané proměny lidských charakterů k dobrému i zlému.... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Naše vojsko

The young lions , 1948

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Mladí lvi. Přihlašte se a napište ho.

denib
02.02.2024 5 z 5

Vychází nyní hodně knih o koncentračních táborech, uprchlících, odsunech. Tohle není ten případ. Tohle je starý a dobrý válečný román. Je o vojácích a je velmi velmi dobrý. A stáří mu nijak neškodí. Hlavní postavy jsou tři, vedlejších je ještě víc a chvilku mi trvalo, než jsem se zorientovala. Ale do všech jsem se nakonec dokázala vžít, tak dobře jsou popsané. Jsou to vojáci na obou stranách války, jsou to lidé s různou motivací, různou národností, s různým názorem, s různým životem... Rozhodně patří mezi nejlepší válečné romány, které jsem četla.

Iamblichos
26.11.2023 5 z 5

Jedna z najlepsich knih o druhej svetovej vojne - co som mal moznost citat

radimch
06.06.2023 5 z 5

Velmi, velmi dobrá kniha

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Mladí lvi v seznamech

v Právě čtených3x