Míťa sám na světě přehled

Míťa sám na světě https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/289475/bmid_mita-sam-na-svete-ZHt-289475.jpg 4 34 34

Pohádka dánského spisovatele o chlapci, jenž se jednoho dne probudil a zjistil, že je doma a v celém městě sám. Plnými doušky pak užívá volnosti, která se mu nabízí, ale během doby pozná tíhu osamělosti. Tím šťastnější je,když procitne a pozná, že vše byl jen sen. V tiráži uveden rok vydání 1964.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Míťa sám na světě. Přihlašte se a napište ho.

Janina2609
14.02.2022 4 z 5

“Teď už ho to vůbec nebavilo být na celém světě sám. Míťovi se zastesklo po přátelích a po tatínkovi a po mamince.”
Mám doma 1. české vydání z roku 1947 (1942 Kodaň). Útlou knížku četl můj tatínek, já i moje děti, a i když už je poměrně osahaná a nese známky plísně, díky ČV jsem se vrátila na chvilinku do dětství.

Litocha
09.09.2020 3 z 5

Nejedno dítě jistě zaujme představa, jaké by bylo ocitnout se na světě sám - bez dohledu dospělých, ale i bez dalších dětí. Na poměrně malém prostoru (takže knížku zvládnou přečíst i začínající čtenáři a uposlouchat nečtenáři) jsou dětem předkládány problémy, nad kterými asi v první chvíli nepřemýšlejí - jak se zabavit, jak to bude s penězi, jak s jídlem, jak se budu cítit sám... V příběhu občas cosi zaskřípe a závěr je očekávaný (a logický), ale knížka měla u nás úspěch (synovi se líbily hlavně pasáže o jízdě tramvají a autem, jak jinak).

Drakobrouk
06.06.2020 5 z 5

Bilo to velmi vtipné a dost zvláštní si zapřemíšlet o tom jak bi to vipadalo když biste bili sami na světě.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Míťa sám na světě v seznamech

pohádky dánská literatura

Jens Sigsgaard