Mistr a Markétka přehled

Mistr a Markétka
https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/250080/mid_mistr-a-marketka-250080.jpg 4 2815 2815

Další vydání světově proslulého románu Michaila Bulgakova, který autor dokončil těsně před svou smrtí. Vše začíná v Moskvě na lavičce u Patriarších rybníků ....

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Indeart

Мастер и Маргарита (Mastěr i Margarita) , 1967

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Mistr a Markétka. Přihlašte se a napište ho.

ondra295
03.06.2024 5 z 5

Vůbec jsem to nečekal a o to byl můj zážitek lepší. Kniha byla vážně skvělá. Dokonale fungovala jistá odlehčená mystičnost, kdy Bulgakov do děje implementoval rozličně biblické postavy s notnou dávkou humoru při jejich absurdní konfrontaci s reálným světem. Velká část událostí je skutečně groteskních a jejich vymyšlení vyžadovalo velkou dávku fantazie, je tu samozřejmě i daleko hlubší duchovní propojení a návaznost na příběh Piláta Pontského, který sám o sobě je velice složitým. Chvíli trvá se zorientovat, ale výsledek stojí za to a opravdu doporučuji přečtení.

p.stranska
29.05.2024 1 z 5

Nedočetla jsem. Trápila jsem se skoro do poloviny, ale nejde to. Vůbec mě to nebavilo, ani příběh z Moskvy, ani příběh Pilátův. Pletla se mi jména, občas mi to přišlo jako halucinace. Odkládám a asi už se ani nikdy nebudu pokoušet to číst znovu.

11191
21.04.2024 5 z 5

To byla neskutečná jízda. Měla jsem knihu v to do listu několik let a jsem ráda, že jsem se k ní konečně dostala. Myslím že ji budu ještě dlouho zpracovávat a určitě se k ní vrátím.

Měla jsem pocit,jakoby se většina děje odehrávala ve snu, fantazie autora je neuvěřitelná. Filozofické otázky příběhu mi zatím úplně nedocházejí, je to rovina, která alespoň pro mě vyžaduje hlubší zamyšlení a opětovné přečtení.

Knížka určitě nesedne všem, je příliš absurdní a nepochopitelná, za mě má ale rozhodně 100%. Ne nadarmo se řadí k perlám světové literatury.

Knižní novinky (36. týden)

01.09.2019

Viewegh, Škvorecký a další eknihy zdarma ke stažení (3. díl)

08.04.2019

Knižní novinky (4. týden)

17.01.2019

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Ničeho se nebojím, protože jsem mnoho zkusil. Příliš dlouho mě zastrašovali, takže už se ničeho nelekám.

Ocenění knihy (1)

2021 - Audiokniha roku (Nejlepší kniha – vícehlasá četba)

Kniha Mistr a Markétka v seznamech

v Právě čtených112x