Mírové dílo Adolfa Hitlera přehled

Mírové dílo Adolfa Hitlera
https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/276925/bmid_mirove-dilo-adolfa-hitlera-5OD-276925.jpg 4 12 12

Publikace českého čtenáře na pár desítek stránkách stručně a přehledně seznamovala s významnými kulturními, architektonickými, dopravními, volnočasovými, průmyslovými a vědeckými díly jednoho národa, vybudovanými během krátkého mírového období nacionálněsocialistického zřízení. Autor knihy se ptá, zda mohl mít Adolf Hitler vůbec zájem na tom, toto v rekordně krátkém čase vykonané „mírové dílo“ kvůli válečným podmínkám nejen ohrozit ve svém pokračování, ale především jej vystavovat riziku úplného zničení válkou. Dr. Kapp s pomocí obrazového materiálu ilustruje objem této prospěšné práce, určené užitku co nejširších vrstev německého obyvatelstva, a zároveň polemizuje s nepřátelskou propagandou, líčící Hitlerovo Německo ve světle agresivního militarismu.... celý text

Kniha se podle Databáze knih neslučuje s pravidly demokratické společnosti. Ačkoliv její existenci neschvalujeme, vyšla legálně, takže jsme se rozhodli ji zde ponechat.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Mírové dílo Adolfa Hitlera. Přihlašte se a napište ho.

Adam144778
27.02.2023 4 z 5

Tato velmi krátká kniha poslouží hlavně těm, kteří už rázně odmítli demokratickokomunistický výklad dějin o době v letech 1933-1945 a chtějí objevit skutečnou pravdu. Bohužel lidem, kteří o národněsocialistickém Německu už trochu něco ví, nepostačí přibližně třicet stran popisujících pokroky a výstavbu Německa až příliš obecně. Na druhou stranu - je pochopitelné, proč autor nadále fakta nerozvádí. Němci v té době viděli vzkvétat svou zemi na vlastní oči, podrobně nic popisovat nepotřebovali. Velkou radost mi udělaly obrázky (kterými je kniha hojně zastoupená) uměleckých děl a staveb. Přečíst celou knihu, která je v dnešní době už raritou (!), bude člověku trvat nanejvýše hodinu. Pak si sami říkáte, že vlastně to, o čem kniha pojednává, bychom uvítali u nás všemi deseti.

topi80
01.02.2019 3 z 5

Vskutku vypečené dílo. Bylo by zajímavé nechat si na chvíli velkého vůdce vymazat z paměti a přečíst si to bez znalosti toho, že Adolf zrovna nebyl tím, kdo by snil o věčném míru. A pak si ty znalosti o Adolfovi nechat do hlavy vrátit a otevřít ústa šokovaným překvapením. Rozhodně ale doporučuji ke čtení. Člověk pak získá zdravou nedůvěru k takovým těm vzletným frázím o tom, že nám někdo z Bruselu posílá peníze, co se nám jen díky osvícenému mezinárodnímu vedení podařilo vybudovat, jak se nesmíme nechat strhnout ze správné cesty a jak si máme dávat pozor na ty, kteří tyto výdobytky vzešlé z budování lepší eurospolečnosti zpochybňují. Ony se totiž všechny cesty do průšvihu projevují ve svých agitacích úplně stejně (mám např. přečtený i další skvost "Hovořili jsme se soudruhem Stalinem".

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Mírové dílo Adolfa Hitlera v seznamech

Autorovy knížky