Minutové nesmysly přehled

Minutové nesmysly
https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/178246/minutove-nesmysly-178246.jpg 4 43 43

Až budete číst krátké příběhy a probojovávat se mistrovým tajemným jazykem, možná bezděky narazíte na učení Tichu, jež je v knize ukryto, a dojdete k Probuzení ? a proměníte se. To právě znamená Moudrost: Změnit se tím, že si uvědomíme skutečnost.

Duchovní literatura Literatura naučná Příběhy
Vydáno: , Cesta

One minute nonsense , 1992

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Minutové nesmysly. Přihlašte se a napište ho.

LEGACY
18.08.2023 3 z 5

"Proč jsou tady všichni šťastní a já ne?"
"Protože kolem sebe nedokážeš vidět to, co nedokážeš vidět v sobě"

Většinou se jedná opravdu z mé strany o spíše nesmysly, které se ovšem čtou relativně snadno a dají člověku do startovací pozice celkem dobrý základ. Navíc, největší plus tkví v tom, že tyhle aforismy člověka utěší a dají mu pocit rovnováhy, když se zem třese. Hodně z nich se ale smyslem opakují, či si protiřečí, s jinými nesouhlasím, ty cílící na Osvícení byly také spíše pro jedno publikum. I přes spíše slabší myšlenky jsem si několik částí vybral a uložil do paměti. --- Všechno je tak dobré, nebo zlé podle toho jak na to nahlížíme.

Tessia
09.02.2021 4 z 5

Filozofické myšlenky jsou ve většině případů zaobalené do metafor nebo krátkých provokativních příběhů. Krásná kniha, která člověka podnítí k zamyšlení.

Alma5
13.06.2018 5 z 5

Kdybych ji neměla půjčenou z knihovny, tak by to byla taková věčná kniha. Kdykoli ji člověk otevře, vždy najde podnět k zamyšlení.

"Žáci seděli na břehu řeky.

Když spadnu z břehu dolů, utopím se?

Ne, řekl Mistr. K utonutí nedojde tím, že člověk spadne do řeky, ale tím, že v ní zůstane."

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Minutové nesmysly v seznamech

v Právě čtených3x