Minoritní sexualita v pastoraci věřících přehled

Minoritní sexualita v pastoraci věřících https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/502881/bmid_minoritni-sexualita-v-pastoraci-ver-08f-502881.jpeg 5 2 2

Přestože je homosexualita v naší společnosti dnes již do velké míry přítomna viditelně, v církvi má mnoho lidí silný dojem, že pokud je člověk křesťanem, něco takového se mu nemůže stát. Homosexualita je něco, o čem se v církvi mluví jen málo, a o homosexuálních lidech bude s největší pravděpodobností slyšet jako o „těch druhých“, o lidech od křesťanů bytostně odlišných. Jen zřídka se v běžném církevním životě setká s příběhy lidí, kteří se u sebe sama s homosexualitou potýkají, a jejichž životní příběh se zároveň odvíjí v rodině víry. Kniha Marka Macáka – Minoritní sexualita v pastoraci věřících, kterou ČEA vydává, je odpovědí na potřebu hlubšího pochopení výzev a pastoračního doprovázení těchto lidí a jejich rodin. Kniha je určená pro praktikující členy evangelikálních církví, zejména pastory, starší církve a rodiče mladých lidí s různě výraznou minoritní sexualitou, a nabízí ucelený a velmi efektivní návod k podpoře jejich začleňování do sborů evangelikální církve a jejich rodin. Autor je ve svém oboru vysoce angažovaný a respektovaný klinický psycholog s rozsáhlými diagnostickými a terapeutickými zkušenostmi. Je členem Bratrské jednoty baptistů, proto je s prostředím a životem evangelikálního společenství velmi dobře obeznámen.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Minoritní sexualita v pastoraci věřících. Přihlašte se a napište ho.

kacaabba
27.01.2023 5 z 5

Z této knihy jsem byl nadšený. Vysvětlila mi různé přístupy k otázce víry v Boha a homosexuality a předkládala spoustu podnětů k tomu, jak zbytečně, kvůli předsudkům, neubližovat upřímně věřícím s minoritní sexuální orientací. A jak jim naopak být k dispozici a moci jim být nehraným přítelem.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Minoritní sexualita v pastoraci věřících v seznamech

v Právě čtených2x

homosexualita křesťanství sexualita a náboženství bisexualita LGBT, queer, LGBT+

Autorovy knížky

2022  100%Minoritní sexualita v pastoraci věřících