Minipohádky: Pinocchio přehled

Minipohádky: Pinocchio https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396096/bmid_minipohadky-pinocchio-HV9-396096.jpg 5 5 5

Jmenoval se Pinocchio, zlobivý byl taky dost. Pokaždé, když trochu zalhal, vyrostl mu o kus nos. Znáš ho? Dřevěný panáček Pinocchio, kterého vyřezal truhlář Geppetto, náhle ožil. Co všechno se mu přihodilo? Toto malé pohádkové leporelo s pevnými stránkami a pohyblivými obrázky je určeno dětem od jednoho roku a najdete v něm krátkou veršovanou pohádku o Pinocchiovi, jeho otci Geppettovi a dobrodružstvích, co zažili. Při jejím poslouchání si děti mohou procvičovat svou jemnou motoriku a zároveň si pohádkový příběh oživit – Pinocchio poprvé otevře oči, při lhaní mu vyroste nos, kouzelník mu přičaruje oslí uši a vyfoukne ho velryba!... celý text

Pohádky Pro nejmenší
Vydáno: , Svojtka & Co

Pinocchuo

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Minipohádky: Pinocchio. Přihlašte se a napište ho.

Petra1323
06.10.2023 5 z 5

Světoznámá pohádka převyprávěná do nejdůležitějších bodů příběhu a k tomu pět pohyblivých obrázků (tančící Pinocchio, mrkající Pinocchio, natahovací Pinocchiův nos, rostoucí oslí uši, Pinocchio a Geppetto ve velrybím gejzíru).
První krůček k tomu, aby si děti chtěly přečíst celý kompletní příběh nebo třeba, jako dospělí, originál v italštině. Jak říká klasik: „I truhlář ve stolárně si může přečísti Collodiho v originále.“

„Geppetto byl truhlář starý, z dřeva chlapce vyřezal.
Chlapec-loutka náhle ožil, k překvapení všech se smál.

Jmenoval se Pinocchio, zlobivý byl taky dost.
Pokaždé, když trochu zalhal, vyrostl mu o kus nos.

Jednoho dne místo školy Pinocchio na pouť šel.
Kouzelník mu dlouhé uši přičaroval bohužel.

Geppetto ho potom našel v břiše modré velryby.
Velryba je vyprskla a pohádka je bez chyby.“

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Minipohádky: Pinocchio v seznamech

pohyblivé prvky