Milý ostravský koronadeníčku!!!: Svět vzhůru nohama přehled

Milý ostravský koronadeníčku!!!: Svět vzhůru nohama https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/492277/bmid_mily-ostravsky-koronadenicku-svet-v-1rs-492277.jpg 5 3 3

Kniha mapuje prožívání „doby kovidové“ od jejího prvopočátku očima vystresované ženy, která se srovnává s nezvyklou životní situací a netuší, jestli se má smát, zešílet, začít nakupovat zásobu čočky, špaget a antibakteriálních gelů a jak vlastně fungovat, když má v podkroví urnu s tchánem a manžel pobývá raději ve sklepě, aby lockdown ve dvou přežil. To vše s odlehčeným (až lehce morbidním) humorným pohledem. Fejetony vznikaly v průběhu doby na FB s velkým čtenářským ohlasem.Satirické fejetony novinářky a bývalé tiskové mluvčí Petry Špornové doplňují černobílé fotografie ostravského fotoreportéra Adolfa Horsinky, který v Moravskoslezském kraji dokumentoval dobu kovidovou objektivem. Fotografií se zabývá více než dvacet let a od roku 2006 působí jako stálý fotograf různých ostravských redakcí. Titulků jednotlivých kapitol i nestandardní předmluvy se ujal ostravský reportér Darek Štalmach, známý svým specifickým humorem. Novinářské činnosti se věnuje od konce devadesátých let a působí na postu ekonomického redaktora v MF DNES. Karikatury a kreslené vtipy jsou dílem Václava Šípoše. Z jeho rukou vycházejí kresby tuší, perokresby, kresby na tabletu, fotografie a další výtvarná díla. Ilustroval řadu knih, tvoří plakáty, grafické provedení CD, spolupracuje na tvorbě časopisů jako ilustrátor textů nebo kresleného humoru. Malby a grafické zpracování knihy má na svědomí mladá Tina Růtová, studentka mediální tvorby na VOŠMET, která jeden ze svých mnoha talentů uplatnila právě v této knížce. Komiksové kresby jednotlivých ročních celků, do nichž je kniha rozdělena, vytvořil Jakub Krejčí, dramaturg vysílání TV Relax a autor satirické knihy Králičí republika. Za návrhem grafiky stojí Lucie Cochlarová, redaktorka TV Nova.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Milý ostravský koronadeníčku!!!: Svět vzhůru nohama. Přihlašte se a napište ho.

Bomartina
16.04.2022 5 z 5

Několikrát jsem se zasmála i nahlas, a to se mi už dlouho při čtení čehokoli nestalo!

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Milý ostravský koronadeníčku!!!: Svět vzhůru nohama v seznamech

Autorovy knížky