Milostné příběhy ze staré Francie přehled

Milostné příběhy ze staré Francie https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86230/milostne-pribehy-ze-stare-francie-86230.jpg 5 8 8

Básnické povídky psané osmislabičným veršem po způsobu starých bretonských písní zpívaných potulnými pěvci za doprovodu strunných nástrojů. Hlavní jejich náplní je láska a milostné vztahy v rozličných podobách. Láska v autorčině podání představuje sílu osudovou a nezdolnou proti níž není léku. Do dějové osnovy vplétá básnířka také temná kouzla a zásahy nadpřirozených bytostí a živlů. Přes pohádkovost svých látek nezapřela autorka ani živý vztah k současnosti. Naivní prostota podání, jasnost a střízlivost kompozice jako by byla volena schválně, aby tím více vynikla kouzelná krása témat samých.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Milostné příběhy ze staré Francie. Přihlašte se a napište ho.

Danka22
03.06.2019 5 z 5

Jedním slovem: nádhera ????????

Damato
11.12.2017 5 z 5

WAu, to je přesně to , co jsem teď zrovna na moji dušičku potřebovala, úžasné pohlazení a zklidnění. Jediné co k mohu - vřele doporučit k přečtení

eraserhead
07.06.2012 5 z 5

Podobné knihy prostě miluji. No řekněte sami, jak často se vám podaří číst básně (no, spíše rýmované příběhy) francouzské autorky z konce 12. století? Právě v této knize. Ty příběhy jsou sice mnohdy až pohádkově laděné a některé z nich trošku stereotypní, psané prostým jednoduchým veršem, ale snad proto je to tak úchvatné. A jako bonus k tomu, s největší pravděpodobností to nejstarší, k jakému se dostanete, literární ztvárnění vlkodlačí legendy. Možná bych měl jednu * ubrat za tu stereotypnost, ale nakonec to napálím doplna, protože jsem z té knihy fakt nadšený.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Milostné příběhy ze staré Francie v seznamech

v Právě čtených1x