Rukojmí / Nelítostný souboj / Hrady z písku / Dárce přehled

Rukojmí / Nelítostný souboj / Hrady z písku / Dárce https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/146856/nejlepsi-svetove-cte.jpg 4 80 80

Michael Osbourne série

< 2. díl

Svazek obsahuje zkrácené verze čtyř napínavých příběhů od úspěšných anglických a amerických spisovatelů. Doplněno stručnými medailony uvedených autorů. Publikace obsahuje tyto tituly: Silva, Daniel: Nelítostný souboj McKlure, Ken: Dárce Rice, Luanne: Hrady z písku Crais, Robert: Rukojmí

Literatura světová Dobrodružné Thrillery
Vydáno: , Reader's Digest Výběr (ČR)

The marching season , 1999

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Rukojmí / Nelítostný souboj / Hrady z písku / Dárce. Přihlašte se a napište ho.

PitoR
31.01.2024 5 z 5

Zabijak Október je späť!
„Mier škodí obchodu.“

Táto kniha je pokračovaním špionážneho románu Znamenie zabijaka – dvojdielnej série Michael Osbourne, v ktorej má americký agent za súpera najlepšieho z najlepších profesionálnych zabijakov pod slnkom, vystupujúceho pod menom Október.

„Nepokladal sa za vraha, len za žoldniera. Skutočnými vrahmi boli tí, čo si objednávali jeho služby. On fungoval iba ako zbraň.“

V hre je však oveľa viac. Tajná organizácia Spoločnosť, ktorá chráni vlastné záujmy a obchody, potrebuje narušiť mierový vývoj v Severnom Írsku, pretože, čo si budeme klamať – mier škodí obchodu.

„Spoločnosť sa prostredníctvom tajných operácií usilovala podporovať trvalé a kontrolované globálne napätie, na čom jej členovia zarábali obrovské peniaze.“

Záver ma prekvapil, ale prakticky som dostal to, čo od podobného typu literatúry očakávam. Ja som sa bavil, takže som nadmieru spokojný. A teším sa na ďalšie Silvove príbehy, tentokrát s izraelským agentom Gabrielom Allonom.

Meda77
19.11.2021 2 z 5

Ani nevím kde začít, tak jedem na tvrdo. Silvu mám celkem rád jako autor špionážních thrillerů není vůbec špatný, ale tohle bylo docela ukáknutí mimo mísu. Prvních cca 150 stran o historii konfliktu V. Británie a Irska, převážně severního je vcelku moc, to bych čekal více od literatury historické, nebo literatury faktu. Nezáživné a pro beletrii naprosto zbytečné. Příběh se v podstatě ztrácí a k charakterům postav čtenář necítí zhola nic. Čekal jsem, že se mi z napětí budou rozplétat ponožky, což se ve finále stalo, ale pouze vzteky nad tolika chybami, které kvalitě autora neodpovídají. Pokud se má postava přesunout z místa A 20 metrů do místa B, je tu použito tolik názvů ulic, že jsem v agonii čmáral mapu Belfastu po stěně, za což bych mohl dostat po čuni až by mi uletěli brejle. V předmluvě autor děkuje spoustě lidí a expertů, kteří mu radili z technickými věcmi v knize. Pak je pro mě nepochopitelné, že píše takový nesmysl o pistoli Herstal, která tu má prostřelit na 200 metrů 48vrstev kevlaru. Tento údaj vskutku výrobce udává, ale vstahuje se k samopalu P90, který ani není v knize použit. Ve zbraních se aktivně pohybuju od mládí, ale střílet z pistole na 200 metrů jsem viděl jen Chucka Norrise a ten u toho ještě bafal doutníček a dřepoval na jedné noze. Nebudu to natahovat, jako celek a jako špionážní beletrie zcela nevyhovující, těch problémů je tu spousta. Aotor má lepší díla a tak radši sáhněte po nich, eventuálně po jiném autorovi. Tohle chcete zapomenout už při čtení. 2 hvězdy jen z respektu k Danielu Silvovi.

danny_21
27.07.2021 3 z 5

Upřímně, šel jsem do druhého dílu Silvovy špionážní série se zpravodajským důstojníkem Osbournem s nulovým očekáváním a dostal jsem víceméně to samé co v díle prvním. Autor mě rozhodně nepřesvědčil o tom, že by vyčníval z řady kolegů v tomto žánru, hlavní hrdina je dalším z řady Ryanů nebo Bournů. Hvězdu ubírám za mizerné vyústění finální konfrontace agenta s asasínem, které by snad ani Hollywood neosladil jako Silva. Do nekonečné série s Gabriellem Allonem se už nepustím - 55 %

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Rukojmí / Nelítostný souboj / Hrady z písku / Dárce v seznamech

v Právě čtených1x