Metuzalémovy děti přehled

Metuzalémovy děti https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31833/metuzalemovi-deti-31833.jpg 4 86 86

Členové rodin byli docela obyčejnými lidskými bytostmi až na jednu znepokojivou skutečnost: dožívali se mimořádně vysokého věku.

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Classic And

Methuselah's Children , 1958

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Metuzalémovy děti. Přihlašte se a napište ho.

Luigi1
14.01.2024 4 z 5

Dobře napsané i pěkně čtivé

KubaHanzelin
28.12.2023 2 z 5

Třetí a nejslabší Heinlein
Autor se stále motá kolem cestování v čase, neříkám, že nutně špatným způsobem, ale u Metuzelámových dětí mi to přišlo nejslabší, příběh měl spoustu hluchých míst a do čtení jsem se musel doslova nutit, trochu příběh osvěžila druhá část knihy, která mi přišla už zajímavější a víc se v ní dělo, bohužel, byla taky značně kratší, takže to tento kousek z padesátek už nezachrání..

opic 12
09.09.2021 4 z 5

Heinleinovo cestování časem nepředstavitelnými kosmickými dálkami.
Jak za mladých let jsme při brzkých raních hodinách vracívali se z restauračních zařízení.
Naše zraky ulpívali na hvězdnou oblohu a měsíc ten se stále více vzdaloval.Za hlasitého halekání a s veselími popěvky se leckomu zdálo jsme ve středu vesmíru.My si jen přáli už brzy zalehnout.
Tenkrát na východě koho by napadlo za kuropění vzít do ruky knížku a číst.
A právě fascinace cestování světelnými rychlostmi jež jsou u Heinleina typické.Alespon u Metuzaléma určitě.
Je to rozděleno na dva díly.Z toho ten první by se dal shrnout Cimrmanovsky:
Kolega Čepelka vás myslím seznámil dosti zevrubně že jsme se na planety dopravili raketami a že jsme po cestě brali benzín :-)
Druhý díl ten je konečně to na co vlastně tolik čekáte.Robert se s tím moc nepáře.Na to kolik je na lodi lidí vždy se popisuje osud pár vyvolených.Úsporné popisy už k autorovy jednoduše patří.
Nějaké ty kontroverze okolo dlouhověkosti a kam s nimi a co se událo na planetách s nezvanými návštěvníky.
Poctivá Heinleinovka.Ale zvláště ta druhá půle zachranuje celkový dojem.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Metuzalémovy děti v seznamech