Mému muži, Arne Novákovi přehled

Mému muži, Arne Novákovi https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/372308/memu-muzi-arne-novakovi-pGt-372308.jpg 5 1 1

Dopisy Jiřiny Novákové psané jejímu manželovi, významnému českému literárnímu vědci a taktéž důležité postavě Masarykovy univerzity, Arne Novákovi. Místem vzniku oněch listů je většinou město Proseč, kde měli manželé letní byt.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Mému muži, Arne Novákovi. Přihlašte se a napište ho.

milamarus
18.02.2019 5 z 5

Silné, harmonické a horoucí. Jiná přídavná jména nemám.

---------------
UKÁZKA:
,,(...) Můj Arne, je mi tak statečně. Zdá se mně teď, že nemám o sobě vůbec pochybovati. Jak víš, soužím se tím často. Což jsem nepochybovala kdysi také, že jsem schopna zázraků lásky? Nevíme nikdy, jaká bohatá tajemství sami v sobě skrýváme.
Myslela jsem na to vše i včera večer, když za prudkého severního větru jsem šla po Letné. Stromy temně hučely, jejich mladé listí poprvé snad slyšelo o vážném severu. Dole rýsovaly se černé parníky, loďky, bagry a mosty na kaleném stříbře řeky. Všecko bylo přísné a vážné, skoro osudné. A mne se v tom krásně myslilo na náš vztah, neboť i on je přísný, vážný a osudný.(...)" - str. 24

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Mému muži, Arne Novákovi v seznamech

dopisy korespondence manželé