Medžugorje - Brána nebeská a počátek lepšího světa přehled

Medžugorje - Brána nebeská a počátek lepšího světa
https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/131716/medzugorje-brana-nebeska-a-pocatek-lepsiho-sveta-131716.jpg 5 1 1

L. Rupčić, profesor sarajevské teologické fakulty, přijel do Medžugorje, aby získal podklady pro nepravost zjevení. Ale přesvědčil se o opaku. Z velkého množství faktů uváděných v knize je zřejmé, že je užitečné, aby Bůh pomohl světu mimořádným způsobem.Stručně z obsahu: Pojem a možnost zjevení (úloha Církve, vizionáři, zázraky), historický a náboženský kontext medžugorských zjevení (marxistický ateizmus, nenávist a války, rozpadlá manželství, potraty, AIDS, narkomanie, sekty, zednářství), podstata zjevení v Medžugorji (přítomnost Boha, lék na zlo). Poznámka vydavatele: Mnozí lidé - i věřící - se dostávají do stále většího životního shonu a mají jednak dojem, že se nic mimořádného ve světě neděje, a dále, že medžugorská zjevení jsou vhodná jen pro některé lidí. Kniha prof. Rupčiće ukazuje, že oba tyto podvědomé pocity jsou nesprávné. Na mnoha faktech autor ukazuje, že svět se ponořuje do krize způsobené egoismem, následkem čehož hrozí světu zkáza. U většiny lidí nutně vyvolává tato skutečnost ne příjemný pocit, ale je potřeba si toto nebezpečí uvědomit a snažit se mu zabránit nebo je alespoň zmírnit, zejména když Bůh nám k tomu dává prostřednictvím Medžugorje, která již oslovila miliony lidí, vydatnou pomoc. Někteří neznalí lidé mohou mít dojem, že autor má sklon k pesimizmu, ale mnoho českých poutníků, kteří se setkali s prof. Rupčićem jej znají jako člověka nesmírně milého, zářícího pokojem a mírem, člověka s velkým smyslem pro humor, hovořícího na setkáním velmi populárně. Určitě nebudou na pochybách, že líčení bolestných skutečností a povzbuzujících událostí v Medžugorji je motivováno z jeho strany jen velkou láskou a snahou pomoci současnému lidstvu.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Medžugorje - Brána nebeská a počátek lepšího světa. Přihlašte se a napište ho.

Zatím zde není žádný komentář.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Medžugorje - Brána nebeská a počátek lepšího světa v seznamech

náboženství civilizace duchovní život poutní místa křesťanský život zjevení Panna Marie globální problémy

Autorovy knížky

Ljudevit Rupčić