Medvídek Kuma přehled

Medvídek Kuma https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/27601/bmid_medvidek-kuma-jkz-27601.jpg 4 11 11

Pohádkový příběh o medvídkovi, jehož rodiče se rozešli. Otec, polární medvěd, se vrátil do své ledové říše a medvědice grizzly vychovala Kumu sama. Jeho asijská babička, černá medvědice Ayako, mu říkala Kuma, což znamená japonsky „roztomilý“. Malý medvídek toužil najít svého otce, a tak se vydal do Arktidy. Po cestě se seznámil s liškou Fleur de Nuit, kterou chtěl ulovit pytlák Rapki. Malý čtenář zažívá se zvířaty mnohá dobrodružství, a nenásilně se seznamuje s tématy mezilidských vztahů i ekologické výchovy.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Medvídek Kuma. Přihlašte se a napište ho.

Taťka Hraboš
25.09.2017 4 z 5

Je to trochu potrhlý příběh, ale sny (čímž se příběh nakonec ukáže být) takové prostě bývají. Některé pasáže jsou velmi vtipné. Navíc oceňuji, že se autorka pustila do náročného úkolu - ukázat dětem, že to mezi přírodou a člověkem docela vážně skřípe a že by se pro nápravu mělo něco dělat (a ne málo). Upozorňuje na takové nebezpečné jevy, jako je třeba tání ledovců, s tím související ztráta životního prostoru arktických zvřat či křížení ledních a hnědých medvědů. To ovšem klade vysoké nároky na rodiče, kteří dětem tuhle knihu čtou, a tím spíše pak na děti, které si ji čtou samy. Zkuste pěti- nebo třeba i osmiletému potomkovi vysvětlit, co je to El Niňo.

Talirovka79
07.07.2017 2 z 5

Líbily se mi některé pasáže např. vyprávění o příšeře El Niňo.

Jelitovna
07.08.2014

Velice rozpačitý dojem. Kromě toho, že jsme se asi 3x zasmáli, nic moc. Za mě osobně tedy spíš nic.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Medvídek Kuma v seznamech

v dalších seznamech4x