Kočka v botách přehled

Kočka v botách https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15663/kocka-v-botach-15663.jpg 4 58 58

Matthew Hope série

Je 22:40. Prudence Markhamové zbývá pět minut života. Snad to i tuší. Snad proto si bere film, na jehož střihu celý večer pracovala, s sebou. Pak pečlivě kontroluje zařízení studia, zapíná poplašné zařízení, zamyká a vydává se ztemnělou ulicí na nedaleké parkoviště ke svému autu. Ve 22:45 Prudence Markhamovou kdosi zezadu probodl. Policie nevěří dlouho na verzi o neznámém pachateli. Motiv, nedostatek alibi, všechno miří k jedinému podezřelému. A tak se Carlton Barnaby Markham ocitá za mřížemi pro podezření z vraždy své manželky. Když poukazuje na důkaz, který by mohl prokázat jeho nevinu a poskytnout vodítko ke skutečnému pachateli, policie bez zájmu krčí rameny. Film? Nic takového se u zavražděné nenašlo. Právní zástupce Matthew Hope neprožívá právě šťastné období. Od chvíle, co se rozhodl věnovat se trestnímu právu, se zdá, že neúspěch v jeho kariéře střídá neúspěch. První případ prohrál, druhého se vzdal. Markham tvrdí, že je nevinen. A Hope se jeho případu ujímá s nejčernějšími myšlenkami, protože ví, že prosté prohlášení neviny jeho klienta zdaleka ještě neznamená vyhraný případ. Paperback - brožovaná kniha. První brožované vydání v českém jazyce.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , BB art

Puss in Boots , 1987

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kočka v botách. Přihlašte se a napište ho.

ArwenAragorn
30.01.2023 3 z 5

60%

Tentokrát bych se víc držela při zdi a nechávám tři hvězdičky. Zápletka se mi líbila. Matthew obhajuje muže, který je podezřelý z vraždy své manželky. Říkám si, čeho všeho by se ušetřil, kdyby řekl Matthewovi všechno.
Doporučuji.

konicekbily
21.02.2022 4 z 5

Promyšlená zápletka je vyprávěna autorem v různých horizontech, jak časových tak ve vztahu k jednotlivým sobám, dával jsem si pozor, abych se neztratil. Ve zrychleném závěru jsem vše podstatné pochopil. Nenáročné odpočinkové čtení - jak jsem očekával!

jfialova
30.08.2021 3 z 5

Kniha je čtivá, ale nějak mi nesedla natolik, abych hodnotila výše. Možná i vinou slabšího překladu, třeba to věčné "nu" mi pak už vyloženě lezlo krkem. Prolínání různých časových rovin a příběhů vyprávěných z pohledu jednotlivých postav bylo zajímavé, to dávalo celé knize šťávu. Téma samotné mě ale nějak zvlášť neoslnilo. Poctivé tři hvězdy.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Kočka v botách v seznamech

v Právě čtených1x

Matthew Hope