Materstvo přehled

Materstvo https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/507044/bmid_materstvo-LBs-507044.jpg 4 28 28

Sheila Heti sa v knihe Materstvo pýta, čo žena získa a stratí, keď sa stane matkou, a toto najzávažnejšie rozhodnutie ranej dospelosti spracúva s otvorenosťou, originalitou a humorom, ktoré jej priniesli medzinárodné uznanie. Rozprávačkou tohto intímneho príbehu je takmer štyridsiatnička, ktorá pri otázkach svojich priateľov zvažuje, či sa vôbec stane matkou. Z premýšľania o materstve odstreďuje vplyv rovesníčok, partnera a povinnosti voči rodine. Po hľadaní usmernenia vo filozofii, vlastnom tele, v mystike a náhode objaví odpoveď oveľa bližšie, ako by čakala. Materstvo je odvážny, precítený a drsne originálny román, ktorý určite povedie k živým úvahám o ženskosti, rodičovstve a o tom, ako – a najmä pre koho – žiť.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Inaque

Motherhood , 2018

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Materstvo. Přihlašte se a napište ho.

kessey
včera 4 z 5

Pocity trochu ambivalentní. Zatímco místy mi autorka přišla geniální, jinde mě neuvěřitelně srala a měla jsem chuť s ní fláknout z útesu. Ale určitě stojí za přečtení.

vintage_soul
05.05.2024 5 z 5

Čekala jsem něco jiného, ale knížka mě velmi mile překvapila. Některé myšlenky mě nadchly natolik, že jsem si je musela uložit.

"Osamělí zaplňují své životy knihami. Nežiju v přírodě. Nežiju v kultuře. Nežiju ve vztazích. Žiju v knihách." (s. 291)

pakoshka
30.03.2024 3 z 5

Dočteno v lednu, kvůli popisku jsem se k Mateřství vrátila bezmála na začátku dubna... Hele, mnou to téma může rezonovat, mi je za dva dny 32, v knize bylo několik myšlenek, který jsem si poznamenala, ale osobně v sobě nemám ten boj a tolik otázek, jako má Heti - to možná přijde za pár let, haha, nebo snad raději ne. Hrozně se mi asi ve třech čtvrtinách knihy ulevilo, když jsem si uvědomila, že ji nemusím dočítat do konce a jen jsem ji prolistovala.

Knižní novinky do konce roku

11.12.2022

Kniha Materstvo v seznamech