Mata Hari přehled

Mata Hari https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87471/bmid_mata-hari-c5M-87471.jpg 4 69 69

Příběh slavné tanečnice a záhadné špionky od dětství a mládí přes období zářivé kariéry až do dne, kdy byla popravena.

Literatura světová Biografie a memoáry
Vydáno: , Mladá fronta

Mata Hari , 1995

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Mata Hari. Přihlašte se a napište ho.

jaroiva
30.01.2023 2 z 5

O této slavné špionce jsem zatím měla jen povšechné informace. Možná jsem se nechala okouzlit její slávou, ale měla jsem úplně jinou představu o tom, co se v knize dočtu, než se mi dostalo.
Očekávala jsem prohnanou špionku a z knihy na mě působila jako pitomá slepička.
Předpokládám, že ani jedna z těchto krajních poloh není realistická, ale raději bych tu představu líp nalakovanou, i když jsem pochopila, že až tak geniální špion nebyla.
Tato kniha mě nezaujala, už jsem se těšila, až bude konec.
Zkusím ještě nějaký jiný její životopis. Nebo možná román na motivy jejího života bude lepší.

ANDY28
13.01.2022 4 z 5

Miluji životopisy, a tato žena měla nakonec fakt smůlu, ale žila naplno

Nikiny
28.12.2021 2 z 5

(SPOILER) Dost jsem se těšila, že si přečtu nějaké zajímavé informace o Mata Hari. Věděla jsem o ní jen to základní, tak jsem si říkala, že kniha mi vše objasní a spojí v celek. To se stalo, ale opravdu nezábavnou a nudnou formou. Od knihy jsem čekala mnohem víc. Zejména poutavější pasáž o jejích milencích. Jakžtakž dobře napsaná byla až poslední čtvrtina knihy, kde se odkrylo "spinknutí" kolem známé tanečnice. Škoda, dle mého názoru, se z života této ženy dalo vytěžit mnohem více.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Mata Hari v seznamech

v Právě čtených2x