Odveta přehled

Odveta https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/302522/odveta-tVk-302522.jpg 4 111 111

Mass Effect série

Lidstvo dosáhlo hvězd a připojilo se k rozsáhlé společnosti mimozemských druhů. Ale za hranicemi prozkoumaného vesmíru číhají Smrťáci, strojová inteligence usilující o vyhlazení všeho živého v galaxii. Záhadný, vůdce prolidské tajné organizace Cerberus, je jeden z mála, kdo znají pravdu o Smrťácích. Aby zajistil přežití lidské rasy, rozjíždí obludný plán na odhalení silných i slabých stránek nepřítele. Obludnost tohoto plánu spočívá v tom, že nějakému člověku musí být implantována modifikovaná technologie Smrťáků. Pro své zrůdné experimenty už má Záhadný vybraný i vhodný subjekt – zběhlého operativce Cerberu Paula Graysona, se kterým má nevyřízené účty z minulosti. Ani Záhadný si však neuvědomuje, že tímto experimentem otevírá Pandořinu skřínku…... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: ekniha , Fantom Print

Retribution , 2010

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Odveta. Přihlašte se a napište ho.

ArkAngel
12.02.2023 2 z 5

Stejně jako u minulé knihy vás z počátku zaujmou prvky z videoher, které jsou v knížce použity a rozšířeny, jako jsou to například příběhy Andersona, Arii nebo Záhadného. Dokonce i začátek linky s Graysonem, který bojuje s technologií Smrťáků, jež jej postupně ovládá, nezní až tak špatně. Jenže se všechno brzy začne točit v kruhu. Postava jde z bodu A do B do C, aby opět skončila v bodu A. Žádný velký zvrat tu navíc není, takže jsem ve výsledku po celém uvedení vlastně knihu odkládal velmi zklamaný. Malinko cením, že zde postava Kai Leinga funguje o trošku lépe než ve videohře, ale pořád jde o slabý charakter a mé sympatie si patrně nikdy nezíská.

VladimirTetur
03.03.2022 3 z 5

Asi nejlepší z Karpyshynovy trilogie, ale pořád nemastné neslané, jen parazitní dílo, protože do toho autor nedal více invence.

Radesan
13.08.2021 3 z 5

Je to mass effect, rozhodně mne to bavilo a beru to jako doplnění děje, ale o to jde.... kdo hrál hry a miluje příběh, ten tuto knihu podle mne ocení, kdo hry nehrál a nemá k příběhu vztah.... ais jej kniha neosloví. Za mne dobré :-)

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Odveta v seznamech

v dalších seznamech4x