Maskovaná milenka přehled

Maskovaná milenka https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/211589/bmid_maskovana-milenka-cqp-211589.png 3 7 7

Tento románek (jediný svého druhu u Balzaca) má svoji historii. Když Balzac uveřejnil svou Třicetiletou, získal mnoho známostí v ženském světě a dostal se i to šlechtické společnosti. Seznámil se s vévodkyní de Dino, rozenou de Sainte-Aldegonde, za kterou chodil každý čtvrtek na "soiré".Jako důkaz své úcty ji věnoval rukopis Maskované milenky, krásně vázaný umělcem Lesortem. Kniha se uchovávala jako velká vzácnost v rodinné knihovně rodu de Dino půl století. Znalo ji jen několik nejbližších přátel. Až v roce 1911, zásluhou vévody Maurice de Talleyrand Périgord de Dino byla předána veřejnosti... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Maskovaná milenka. Přihlašte se a napište ho.

ClariceL.
04.12.2015 3 z 5

Přiznám se,povídku jsem četla kvůli porovnání s Vávrovým filmem z roku 1940.Je to takové ploché.Leon de Préval má svatou trpělivost.Vdova Elinor de Roselis odmítá muže a lásku s ohledem na špatnou zkušenost,ale kdyby si takhle každá hrála s mužem a ještě kladla rozmarné podmínky asi bych ji poslala někam.Ale láska mocná čarodějka.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Maskovaná milenka v seznamech