Muž, který se vypařil přehled

Muž, který se vypařil https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41571/bmid_muz-ktery-se-vyparil-eOI-41571.jpg 4 130 130

Detektivní román, v němž Martin Beck pátrá po zmizelém stockholmském novináři, který jel údajně dělat reportáž do Budapešti, a nakonec musí vyřešit jeho vraždu. Ze švédského originálu „Mannen som gick upp i rök“, vydaného nakladatelstvím P.A. Norstedt och Söners Förlag, Stockholm 1966, přeložil František Fröhlich. Vydání druhé.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Svoboda

Mannen, som gick upp i rök , 1966

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Muž, který se vypařil. Přihlašte se a napište ho.

rafan65
01.05.2023 3 z 5

Martin Beck a jeho další případ který jsem četl asi před čtyřiceti lety. Tehdy jsem měl docela pěkný zážitek, dnes už nejsem tak přesvědčený o kvalitě tohoto příběhu. Nyní knihu vnímám jako docela slabší díl této série. Ovšem jde pouze o můj názor a spousta čtenářů nebude asi se mnou souhlasit.

Víla
15.01.2023

Po Budapešti nechodí velbloudi... celá série půosbí realisticky a zápletka i rozuzlení se docela podařily, také působily realisticky. Jen ty "reálie" si tentokrát autoři mohli ponechat.

ArwenAragorn
17.12.2022 3 z 5

60%
...Tvrdý kopanec do hlavy připomněl Martinu Beckovi, že je slabší nejen fyzicky, ale i do počtu. Ležel na zádech a schodiště bylo tak blízko, že nohama už cítil první schod. Muž s nožem mu supěl do obličeje. Byl z něho cítit pot, voda po holení a větrové bonbóny. Pomalu a neúprostně kroutil protivník pravou rukou, aby se dostal ze sevření. A Martin Beck cítil, že je se vším konec, anebo bude konec co nevidět...
____________________________________________________________________________________________________________
Tentokrát mě detektivní příběh moc nezaujal, ale zápletka byla dobrá. Moc se mi líbily popisy Budapešti té doby, to stálo za to.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Muž, který se vypařil v seznamech

severská krimi švédské detektivky

Autoři knihy