Kapitán Pluton přehled

Kapitán Pluton https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12221/bmid_kapitan-pluton-gi0-12221.jpg 4 20 20

Jedna z řad knih, ve které se nevyskytuje Mark ani Ray. V Galaxii řádí obávaný pirát kapitán Pluton a žádná loď není před ním bezpečná. Za dramatických okolností se s ním nechtěně setká příslušník 3. galaktické eskadry Dan Randall. Kdo je vlastně kapitán Pluton a jak se Randall zachová?

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Ivo Železný

Capitaine Pluton , 1981

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kapitán Pluton. Přihlašte se a napište ho.

Terva
21.05.2024 4 z 5

„Teď už jenom doufám,
že Denebani nebo piráti
nebudou mít tak špatný vkus
a neukážou se, dokud
nenabijeme fotonové baterie.“

V hlavní roli tohoto předMarkovského období je tentokráte Dan Randall, příslušník 3.galaktické jednotky. Kapitán Pluto je čiré vesmírné dobrodružství, které se mi docela zamlouvalo. Hlavně od té části, kdy čtenář zjistí, kdo že vlastně je Kapitán Pluto. Pak už je to jen dobrodružná jízda. Je to klasické, lehké, skoro minimum napětí, tak že žádný stres a je to pohádkově zakončené. Rychle se to čte. Ale i tak mám pocit, že se to rychle zapomene. Proto jen těch 80%

Malá ochutnávka:
„Odejděme odsud,“ ozval se v té chvíli Spontini. „Zdá se, že máte situaci v rukou. Shromážděte zajatce v této místnosti. O jejich osudu rozhodneme později. Za čtvrt hodiny se sejdeme v guvernérově kanceláři a vyhodnotíme situaci.“
Pohlédl na Sylvii a dodal: „Tato dívka nám nejen zachránila život, ale prokázala i velikou zručnost. Netušil jsem, že lze střílet z tak akrobatické polohy. Dejte se ošetřit, slečno. Uvidíme se později v mé pracovně.“

Pro fanoušky této série se tu vysvětlí pár dalších věcí, které se vyskytují již v předcházejících dílech. Třeba zásadní informace o Denebanech. Je to hlavně pro ty čtenáře, kteří čtou příběhy podle Českého pořadí. Je to sice už stará série, ale je to stále aktuální. A proto stále doporučuji pro nové čtenáře, aby začali sérii číst tak, jak jí napsal pan Jean-Pirre Garen. Pořadí příběhů zatím jen připravuji, ale brzy jí zveřejním. Několik tabulek s pořadím, které jsem na internetu našel nejsou zas tak přesné. Není tak jednoduché sehnat informace o první knize a jejích dalších následovnicích.

Citát: Dejte si skleničku, ta vás uvolní.

cziss
21.10.2020 5 z 5

Eigis
17.11.2014 5 z 5

Úlohu hlavního bijce, který likviduje protivníky bezchybným bojovým a střeleckým uměním. Předčí všechny ostatní svou chladnokrevností a vůdcovskými schopnosti, přebrala tentokrát žena. Což je vcelku zajímavé zpestření. Příběh samotný má svižný spád a s ničím se moc nezaobírá. Prostě klasický Stone (tentokrát bez Stonea) jak má být.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Kapitán Pluton v seznamech

Jean-Pierre Garen (p)