Genetická paměť přehled

Genetická paměť https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12219/bmid_geneticka-pamet-vaJ-12219.jpg 4 20 20

Jedna z řad knih, ve které se nevyskytuje Mark ani Ray. Silvanus Kramer je nalezenec a už od školních let má pocit, že je jiný než ostatní děti. Rány se mu hojí neuvěřitelně rychle a v nebezpečí se dokáže vzchopit k nadlidským výkonům. Úspěšně absolvuje Astronautickou akademii a je vybrán do průzkumné expedice na planetu Skal, která ho čímsi silně přitahuje... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Ivo Železný

Mémoire génétique , 1978

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Genetická paměť. Přihlašte se a napište ho.

Terva
13.05.2024 4 z 5

„Jste první astronaut,
kterého dokážu poslouchat
déle než deset minut
a nezívat
při tom nudou.“

Oproti předcházejícím příběhů, vydávaných u nás popořadě, je tohle vlastně průměrný příběh. Není v něm skoro žádné napětí a má to strašně předvídatelný děj. Avšak je v něm strašná spousta vysvětlujících informací. Protože se jedná, v pořadí o sedmé dobrodružství v této řadě, kterou napsal Jean-Pierre Garen, najdete v něm hodně věcí, o kterých jste neměli ani ponětí. Například zde je vysvětleno, kde získala Pozemská unie tak kvalitní pohony pro své mezihvězdné lodě. A z toho v budoucnosti čerpá i Mark Stone. Jeho astronef Merkur tento pohon také využívá.

Malá ochutnávka:
Plukovník Hiwo vpadl do guvernérovy pracovny jako smrt. Byl tak rozrušený, že zapomněl i pozdravit, což se mu za třicet let vojenské kariéry nestalo. Slag už nabíral dech, že ho patřičně seřve.
„Pane generále, vězňové uprchli!“ vychrlil ze sebe Hiwo.
Zpráva byla tak neuvěřitelná, že ho Slag požádal, aby mu to zopakoval.
„Kde je Kral?“ Byl za ně odpovědný! Dám ho zastřelit!“ zuřil.

Jenže Mark Stone tu ještě není a možná ještě ani netuší, že se stane kapitánem služby pro dohled na primitivními planetami. Založení této agentury je ještě daleko. Nalezenec, který na naší planetě získal jméno od člověka, který jej v lese nalezl, se zde jmenuje Silvanus Kramer. A tento muž, mimozemšťan, se pomalu propracovává na post astronauta. Něco ho neustále táhne do vesmíru. Jeho intuice je dokonalá a vše, co mu napoví, se také stane. Je to klasické dobrodružství, skoro bez humoru, s nějakým tím napětím, trochou sexu a pohádkovým koncem. Jednoduché – účelové – rychle se to čte.

Citát: Miláčku, nevím, jaký nás čeká zítřek, ale aspoň prožijeme jednu noc štěstí!

cziss
21.10.2020 5 z 5

Eigis
17.11.2014 4 z 5

Supermanovský námět není zpočátku špatný, ale expedice na planetu Skal si zasloužila trochu lépe propracovat.

Zatím zde není žádná související novinka.

Byl to podivný pocit, že jste i nejste, vaše tělo je velice těžké a zároveň lehoučké jako pírko, duch neexistuje a přitom je velice vnímavý.

Miláčku, nevím, jaký nás čeká zítřek, ale aspoň prožijeme jednu noc štěstí!

Jste první astronaut, kterého dokážu poslouchat déle než deset minut a nezívat při tom nudou.

Kniha Genetická paměť v seznamech

Jean-Pierre Garen (p)