Maria, Matka učedníků Páně přehled

Maria, Matka učedníků Páně https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485671/bmid_maria-matka-ucedniku-pane-ESH-485671.jpg 5 2 2

V této knížce se pokusíme nastínit Mariin hluboký vztah k Duchu Svatému a k Církvi. Duch Svatý je tím, kdo formuje tělo Božího Syna v lůně ženy, i tím, kdo utváří Církev v lůně jeruzalémského večeřadla. Kdykoli třetí osoba Božské Trojice dává život něčemu novému, Maria je u toho. Tak jako nelze oddělit Matku od Syna, působením plodného Božího Ducha je nerozlučně propojen Mariin život i s životem Církve. Církev je neustále závislá na vanutí Ducha, ale jeho vanutí je účinné, není-li Duch zarmucován (srov. Ef 4,30), jinými slovy, pokud mu říkáme „tady jsem“, podobně jako nazaretská Panna.... celý text

Náboženství
Vydáno: , Paulínky

Maria

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Maria, Matka učedníků Páně. Přihlašte se a napište ho.

Jana512
27.12.2021 5 z 5

Kniha nám ukazuje, jaké místo v našem životě má mít Maria, Matka Ježíšova, kterou Ježíš odevzdal v Janovi nám všem za matku, když umíral na kříži. Ona nejen svým životním příkladem, ale i mocnou přímluvou a pomocí nám pomáhá k naplnění našeho křesťanského povolání. Autor píše: "Přijmout Marii do příbytku svého mitra je prvním krokem k tomu, aby v nás Duch mohl začít promlouvat. Neodevzdáváme se proto, že nám už nic jiného nezbývá", nýbrž proto, že máme ještě ledacos vykonat.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Maria, Matka učedníků Páně v seznamech

Giuseppe Forlai