Manželská poézia přehled

Manželská poézia
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415189/bmid_manzelska-poezia-qRE-415189.jpg 4 2 2

Ako naznačuje názov, ťažiskovou témou spoločnej zbierky Ivony Pekárkovej a Vlada Šimeka je manželstvo. Namiesto milostnej poézie a veľkých gest v nej však čitatelia a čitateľky nájdu básne, ktoré s nemilosrdne ironickým nadhľadom, charakteristickým pre autorkinu a autorovu samostatnú tvorbu, glosujú bežné problémy manželského súžitia nepochybne celkom fiktívnych postáv Pána Pandu a jeho Zlej ženy Ivony. Ako si tento bratislavský pár poradí s nástrahami každodennej starostlivosti o domácnosť? Podarí sa im našetriť na exotickú dovolenku? A ako s tým súvisí ich tajomný podnájomník?... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Manželská poézia. Přihlašte se a napište ho.

smazenaryba
06.11.2021 4 z 5

Manželské priznanie jedného druhému, že to spolunažívanie nieje a asi ani nikdy nebude dokonalé, popravde, má k dokonalosti strašne ďaleko. Ale samotný fakt, že manželia túto milú, malú, pichľavú knižku napísali, hovorí, že sa to napriek tomu s trochou sebazaprenia dá. A ja som zvedavý, či ešte niekedy niečo spolu napíšu.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Manželská poézia v seznamech

Autoři knihy