Manifesty surrealismu přehled

Manifesty surrealismu https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20825/manifesty-surrealismu-20825.jpg 4 21 21

André Breton je pokládán za jednu z nejvýraznějších, nejinspirativnějších osobností 20. století. Toto souborné vydání obsahuje základní teoretické texty surrealismu. Obsah: Předmluva k novému vydání manifestu (1929); Manifest surrealismu (1924); Několik slov k novému vydání druhého manifestu (1946); Druhý manifest surrealismu (1930); Předtím, poté; Prolegomena ke třetímu manifestu surrealismu anebo ne (1942); O surrealismu v jeho živých dílech (1953).... celý text

Literatura světová Literatura naučná O literatuře
Vydáno: , Herrmann & synové

Manifestes du surréalisme , 1924

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Manifesty surrealismu. Přihlašte se a napište ho.

Bílá paní
07.10.2018 4 z 5

Zjistila jsem, že surrealismus (a hlavně to, jak ho chápe v tomhle případě osoba nejpovolanější, tedy sám Breton) chápu já lépe přímo z praxe (e.g. z Nadji), než když o tom čtu teoreticky; důvodem asi bude i fakt, že Manifesty mi z velké části přijdou jako taková soukromá Bretonova egohonitba; je nicméně povedená a nikdo jí neupře jazykovou originalitu a zajímavé myšlenky.

Palivo
05.06.2018 4 z 5

Dobrý den!

Jmenuji se Palivo a jsem Váš literární kritik. Jsem průměrně chlupatý. Takže, Andrej Beton je můj nejoblíbenější francouzský fotbalista hned po Karlovi Benzina. To bychom si tedy měli vy falešní intelektuálové ujasnit hned z kraje. No a teď ke knize:

8/10.

Není zač.

FilMo
07.05.2017 3 z 5

Keby bol v knihe viac rozoberaný samotný surrealizmus, teória, príklady a postupy, bolo by to zaujímavejšie. Breton píše veľa o tom, ako sa naňho neskôr takmer všetci jeho známi - kolegovia surrealisti neskôr vy... a označovali ho za idiota. Napriek tomu rešpekt, že sa ani on sám nevzdal svojich presvedčení!

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Manifesty surrealismu v seznamech

v Právě čtených1x