Malibu v plameňoch přehled

Malibu v plameňoch
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/506480/bmid_malibu-v-plamenoch-aUf-506480.jpg 4 488 488

Malibu 27. august 1983. Deň, keď Nina Rivová usporadúva každoročný večierok na rozlúčku s letom. Každý sa chce dostať do blízkosti štyroch slávnych súrodencov: Niny, talentovanej surfistky a supermodelky, Jaya, šampióna v surfovaní, Huda, slávneho fotografa, a ich milovanej sestričky Kit. Všetci štyria fascinujú celé Malibu a dokonca aj zvyšok sveta – najmä ako potomkovia legendárneho speváka Micka Rivu. Jediný, kto sa na párty roka neteší, je sama Nina, ktorá nikdy netúžila byť v centre pozornosti a ktorú práve verejne opustil manžel, profesionálny tenista. A možno ešte Hud – ten sa konečne chystá priznať k niečomu dôležitému bratovi, s ktorým sú od narodenia nerozluční. Jay však odpočítava minúty do súmraku, lebo dievčina, na ktorú nemôže prestať myslieť, sľúbila, že príde. A dokonca i najmladšia Kit má svoje tajomstvá – vrátane hosťa, ktorého pozvala a nikomu o ňom nepovedala. Okolo polnoci sa párty úplne vymkne spod kontroly a ráno pohltia honosné sídlo Rivovcov plamene. Ale kým v skorých ranných hodinách vzbĺkne prvá iskra, hudba bude vyhrávať, alkohol potečie prúdom a city a tajomstvá, ktoré formujú túto generáciu slávnej rodiny, postupne vyplávajú na povrch. Malibu v plameňoch je príbeh o nezabudnuteľnej noci v živote jednej rodiny: o noci, keď si každý jej člen musí vybrať, čo si v sebe uchová po ľuďoch, ktorí ho stvorili, a čo nechá za sebou. Fascinujúca rodinná dráma o láske, zlomených srdciach, o nádeji, túžbach a sklamaniach, ale aj o sile vzchopiť sa a začať odznova. Fresh Fiction Stačí iskrička na suchom púštnom dreve a hneď je tu divoký požiar so sýtooranžovými a červenými plameňmi. Pohlcuje krajinu a vydychuje hustý čierny dym, ktorý zastrie oblohu a v širokom okolí zatieni slnko. Popol sa znáša k zemi ako sneh. Prirodzené prostredie zveri – kry, kroviny a stromy – aj ľudské obydlia – chatky, panské sídla, bungalovy, ranče, vinohrady a farmy – zmiznú v oblaku dymu a zostane po nich iba krajina spálená na uhoľ. Ale v tomto kolobehu krajina znovu omladne, čoskoro je pripravená, aby na nej vyrástlo niečo nové. Skaza. A obnova, ktorá povstáva z popola. To je príbeh ohňa.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

Malibu Rising , 2021

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Malibu v plameňoch. Přihlašte se a napište ho.

ivca79
11.05.2024 4 z 5

Začala jsem Sedmi manželi, tohle byla druhá kniha od autorky a první se mi tedy líbila víc, ale nedchlo mě, jak se to propojuje, ale dá se číst v libovolném pořadí.
Tahle knížka byla trochu slabší, ale ten konec.

hanap
14.04.2024 4 z 5

Pěkný příběh.

mone
13.04.2024 5 z 5

Po hrozně dlouhé době mi u čtení knížky tekla slzy. Ten závěr je hodně silnej.

Mapa z listí a další knižní novinky (15. týden)

09.04.2023

Knižní novinky (8. týden)

20.02.2022

Blaženost ze života v Malibu nespočívá v existenci plné luxusu, ale v nespoutané přírodě.

Životy našich rodičů v sobě možná máme otištěné, možná neexistuje jiný osud, než pokušení prožívat znovu jejich vlastní chyby.

Tomu se nedá uniknout, že ne? Těm drobným chybám a smutkům, které patří k tomu, když se o někoho staráte a vedete nový život.

Více citátů z knihy najdete u autora.

Ocenění knihy (1)

2021 - Goodreads Choice Awards (Best Historical Fiction)

Kniha Malibu v plameňoch v seznamech

v Právě čtených5x
v dalších seznamech10x