Malamandra přehled

Malamandra
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423763/bmid_malamandra-5O6-423763.jpg 5 35 35

Malamandr série

Herbert Citrón, zamestnanec Oddelenia strát a nálezov v Grandhoteli Nautilus, dobre vie, že vrátiť stratené veci ich skutočným majiteľom nie je jednoduché – zvlášť vtedy, ak stratenou vecou nie je vec, ale dievča. Nikto netuší, kam sa pred dvanástimi rokmi podeli rodičia Violety Mrenovej. Violeta poprosí Herbyho o pomoc v pátraní. Podarí sa im zistiť, že stopy vedú k bájnej morskej oblude, malamandre.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (SK)

Malamander , 2019

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Malamandra. Přihlašte se a napište ho.

lucakuca
17.02.2023 4 z 5

Líbilo :-) moc. Hlavně ty jména a divnonázvy - Kapitán Kraken, Herbert Citrón, pan Měkkýš, Violeta Parmová, paní Fosiliová, lady Krakenová, Jenny Rejnoková, Sebastian Úhoř, Knihlékárna, Večeřadlo...
Nevím proč (vím, vím proč!), ale pořád jsem tam viděla poletovat filmovou verzi ducha Tima Burtona... Pokud by to dostalo šanci na film/seriál, tak to to je pro něj jak vyšité!

Marta1996
08.11.2022 5 z 5

Knihu jsem četla dětem před spaním, musím říct že i mě moc bavil příběh a vřele doporučuji, zábavné, napínavé, milé.

Ahmose
11.08.2022 4 z 5

Toto bola veľmi milá jednohubka pre mladších čitateľov z pera ilustrátora Thomasa Taylora (ilustroval prvého Harryho Pottera). Dej je jednoduchý, ľahký, rýchly. Skvelo graduje. Obe hlavné postavy veľmi sympatické. Nechýbajú vtipné situácie a hlášky. Trošku ma mrzí, že hlavný záporák je dosť povrchne vykreslený a tak nejak som od neho čakal viac. Inak je to veľmi príjemné, oddychové čítanie, ktoré si dokáže užiť aj starší čitateľ. Tá atmosféra hmlistého pobrežia, zapadnutých uličiek a tajomných maličkých obchodov je skvelá. Prečítate za jedno poobedie.

Knižní novinky (3. týden)

17.01.2021

Knižní novinky (47. týden)

15.11.2020

Kniha Malamandra v seznamech