Malá maďarská pornografie přehled

Malá maďarská pornografie
https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234364/bmid_mala-madarska-pornografie-aDa-234364.jpg 3 7 7

Vášnivé i ironické úvahy a útržky všední, společenské, etické či erotické jednoho z nejpřednějších středoevropských spisovatelů. Autor fenomenální rodinné ságy Harmonia Caelestis a obdivné knihy o Bohumilu Hrabalovi „rozpitvává“ pornografičnost a spatřuje v ní tragiku každodenní reality i vlastního života.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Mladá fronta

Kis magyar pornográfia , 1984

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Malá maďarská pornografie. Přihlašte se a napište ho.

s-reader
02.06.2011 4 z 5

Malá maďarská pornografie je velmi problematický text. Porozumění tomuto textu je totiž podmíněno hned dvěma faktory: sžitím se s „blábolivým“ vypravěčským stylem spisovatele a znalostí reálií maďarského socialismu. Když se k tomu přidají citace autorů, kteří nebyli u nás přeloženi a vydáni, je jasné, že smysl textu si v mnohých případech můžeme pouze domýšlet. V tomto smyslu je Esterházyho Hrabalova kniha při českého čtenáře mnohem srozumitelnější. Přiznám se, sebekriticky říkám: to, že Malou maďarskou pornografií nejsem nadšený není chyba autora, je to chyba mých nedostatečných znalostí.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Malá maďarská pornografie v seznamech

v Právě čtených1x