Makrobiotika, zázrak či liek? přehled

Makrobiotika, zázrak či liek? https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/250030/bmid_makrobiotika-zazrak-ci-liek-250030.jpg 3 1 1

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Makrobiotika, zázrak či liek?. Přihlašte se a napište ho.

whack
06.03.2017 3 z 5

Kniha hovorí: zvýšiť podiel strukovín (mali by tvoriť 5-10 % dennej stravy), prejsť na stravu zloženú na celozrnnom obilí (60 %) a zelenine (25 %), zriecť sa mlieka a mliečnych výrobkov. Nič pre priaznivcov kníh "Život bez pšenice" či priaznivcov paleo diéty. Namiesto mäsa cicavcov vraj môžeme konzumovať v malých množstvách ryby a morské živočíchy, takže ani biblia pre vegetariánov. Kniha okrem rozsiahlych rád ako jesť, čo jesť a čo nejesť obsahuje aj asi 120 „receptov“, ale nie klasických receptov, ide skôr o typy na spôsoby prípravy jedla a prísad (najviac priestoru je venovaných obilninám). Vo väčšine „receptov“ sa nevyskytujú žiadne živočíšne prvky. Trochu ma frustruje, že koľko teórií o „zdravom stravovaní“ už existuje, a každá tvrdí niečo iné. Keďže mne ide oveľa viac o etické aspekty než o zdravotné, mám aspoň túto dilemu z krku.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Makrobiotika, zázrak či liek? v seznamech