Majster a Margaréta přehled

Majster a Margaréta
https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/144659/bmid_majster-a-margareta-OZL-144659.jpg 4 2813 2813

Dnes už klasický román, ktorý knižne vyšiel až dvadsaťpäť rokov po autorovej smrti, vzbudil živý ohlas už v čase svojho vydania. Zaraďuje sa k originálnym dielam svetovej literatúry syntézou náboženstva, histórie a grotesky, prenikavej satiry a svojskej filozofie umelca obdareného nezvyčajnou obrazotvornosťou.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Slovart (SK)

Мастер и Маргарита (Mastěr i Margarita) , 1967

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Majster a Margaréta. Přihlašte se a napište ho.

p.stranska
včera 1 z 5

Nedočetla jsem. Trápila jsem se skoro do poloviny, ale nejde to. Vůbec mě to nebavilo, ani příběh z Moskvy, ani příběh Pilátův. Pletla se mi jména, občas mi to přišlo jako halucinace. Odkládám a asi už se ani nikdy nebudu pokoušet to číst znovu.

11191
21.04.2024 5 z 5

To byla neskutečná jízda. Měla jsem knihu v to do listu několik let a jsem ráda, že jsem se k ní konečně dostala. Myslím že ji budu ještě dlouho zpracovávat a určitě se k ní vrátím.

Měla jsem pocit,jakoby se většina děje odehrávala ve snu, fantazie autora je neuvěřitelná. Filozofické otázky příběhu mi zatím úplně nedocházejí, je to rovina, která alespoň pro mě vyžaduje hlubší zamyšlení a opětovné přečtení.

Knížka určitě nesedne všem, je příliš absurdní a nepochopitelná, za mě má ale rozhodně 100%. Ne nadarmo se řadí k perlám světové literatury.

Teraesa
26.03.2024 3 z 5

Očakávala som niečo iné od tohto dielka, to sa musím priznať. Nejde o to, že by kniha bola vyslovene zlá, aj som chápala, čo tým chce autor povedať ale... jeho spôsob vyjadrenia sa minul účinku. Nezasiahlo ma to tak, ako som dúfala. Nemôžem hodnotiť lepšie ako troma hviezdičkami, a to aj po pridaní hviezdičky za zopár posledných kapitol, z ktorých som konečne cítila tú výpovednú hodnotu.

Knižní novinky (36. týden)

01.09.2019

Viewegh, Škvorecký a další eknihy zdarma ke stažení (3. díl)

08.04.2019

Knižní novinky (4. týden)

17.01.2019

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Ničeho se nebojím, protože jsem mnoho zkusil. Příliš dlouho mě zastrašovali, takže už se ničeho nelekám.

Ocenění knihy (1)

2021 - Audiokniha roku (Nejlepší kniha – vícehlasá četba)

Kniha Majster a Margaréta v seznamech

v Právě čtených112x