Maják na útesu Delfínů přehled

Maják na útesu Delfínů https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/162519/bmid_majak-na-utesu-delfinu-162519.jpg 3 17 17

Výběr sovětských vědeckofantastických povídek od osmi autorů - Amnuel, Bulyčov, Gor, Kolupajev, Osinskij, Podolnyj, Tupicyn a Žuravlevová. Všichni se soustředili na otázku mravních hodnot v budoucnosti.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Maják na útesu Delfínů. Přihlašte se a napište ho.

Disease
14.03.2022 3 z 5

Nic zásadního jsem nečekal, ale byl jsem potěšen. Tradiční socialistická scifi, kde se mísí lyričtější kousky a anekdoty.

ludek.n
10.08.2018 3 z 5

Sbírka vědeckofantastických povídek sovětských autorů není až tolik zaměřena na technický a vědecký aspekt sci-fi literatury, ale zabývá se spíše sociálně-psychologickými atributy života lidí, vystavených nečekaným či mimořádným situacím. Fantastický prvek tu pak funguje jako spouštěč, v jehož světle autoři zkoumají lidské chování a vliv jedince na své okolí. Povídky proto více než akcí a pádným dějem, operují s lyrikou a melancholií. Někdy je té unylosti a sentimentu opravdu hodně (Drzá žába; Poutník; Kosmická loď), ale povětšinou se jedná o citlivé sondy do života obyčejných lidí (Poslední povídka o telepatii; Haló, je tam Nina). Za nejpovedenější kousek sbírky považuji titulní Maják na útesu Delfínů.

jurajdan
09.10.2015

Možno... Treba si uvedomiť, v akých časoch a v akej krajine tieto poviedky vznikali.

Poviedka "Maják na útese delfínov " mi určitým spôsobom POMOHLA ako ďalej v tých "neskutočných" časoch, a to bol tvrdý socializmus...

Niekedy, povedal by som dosť často, je dobré nájsť si aj trochu toho šafránu, možno aj životnej filozófie....

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Maják na útesu Delfínů v seznamech

v dalších seznamech1x