Magnetová hora přehled

Magnetová hora https://www.databazeknih.cz/img/books/67_/67980/magnetova-hora-67980.jpg 4 41 41

Východiskem a pozadím děje je střední Súdán v době, kdy zde dochází k osvobozeneckému boji súdánského lidu proti egyptské tyranii. Zde hlavní hrdina provede odvážný pokus založený na využití antigravitační síly a dosáhne tak se skupinkou svých spolupracovníků povrchu Měsíce. Napětí a vzrušení přináší obtížná a nakonec šťastně absolvovaná cesta zpět. Druhé vydání s ilustracemi G. Rouxe.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Josef R. Vilímek

Les Exilés de la Terre — Selene-Company Limited , 1887

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Magnetová hora. Přihlašte se a napište ho.

Bepo
17.07.2023 4 z 5

Dostala se mi do rukou kniha Magnetová hora, kniha mi připomíná Verneovu knihu Na kometě. Obojí se odehrává v Arábii a pak jsou přeneseni na jiné těleso. Laurie ho styl mi ale sedí víc než Verneův. Míň popisu a víc děje.

vernem1850
04.08.2022 5 z 5

André Laurie píše opravdu podobně jako Jules Verne a tento román je vskutku zajímavý. Je to taková vědeckofantastická romance.

ijcro
21.01.2021 4 z 5

Klidně bych příběh zařadil do zvláštní sorty červené knihovny, autor napsal více podobných příběhů. Je to poplatné době vzniku, jazykem je přibližně podobný tomu Vernovu, bez sáhodlouhých popisů, které většinou svědčí encyklopedistům a ne běžným čtenářům, očekávajícím příběh s velkým P.

Příběh zde je vcelku spletitý, ale lehce plytký, a čte se skoro jako vernovky. Moc se mi líbil název "Selene Company Limited" - to je skoro stejné jako "Unlimited Inteligence Limited" ;)
Dávám plus

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Magnetová hora v seznamech

v dalších seznamech1x