Mág přehled

Mág https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/493278/bmid_mag-3DH-493278.jpg 4 208 208

Príbeh mladého Nicholasa Urfeho sa vo veľkej miere odohráva na gréckom ostrove Fraxos, kde prijal miesto učiteľa na chlapčenskej internátnej škole. Nuda a pocit odlúčenia, ktoré ho na ostrove denne sprevádzajú, v ňom prehĺbia pocit osamelosti. Zo rastúcej depresie ho vytrhne až náhodné stretnutie s miestnym usadlíkom. Ten ho očarí svojou osobnosťou, ale postupne vpletie Nicholasa do zvláštnej psychologickej hry. Stiera sa v nej rozdiel medzi realitou a fantáziou a Nicholas pochopí, že nebojuje len o zdravý rozum, ale aj o holý život.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Odeon

The Magus , 1965

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Mág. Přihlašte se a napište ho.

čika
16.01.2024 3 z 5

Na Mága som sa ako fanynka kníh J. Fowlesa mimoriadne tešila - ale kniha ma, priznám sa, doslova ukonala, svojím objemom, ale aj neustálym spochybňovaním, hraním sa s hlavným hrdinom i čitateľom a vlastne aj rozuzlením celej zápletky. Prekombinovaním a rôznymi odkazmi sa mi nakoniec zdala byť skôr intelektuálnym cvičením ako napínavým a azda aj uveriteľným príbehom.

Zemlja
08.10.2023 4 z 5

Četla jsem předtím Sběratele a Milenku..., tak jsem se moc těšila. Ale tahle kniha je zvláštně obrovitá, plná různých smyslů a směrů, že mě prostě přerůstala. Některé pasáže mě vtahovaly a držely v napětí, jiné nudily a mátly. No, určitě na tuhle knihu nezapomenu.

alishek
06.09.2023 4 z 5

Velice zajímavé čtení, místy jsem se nemohla dočkat, kam se příběh vyvine a místy jsem cítila spolu s hlavním hrdinou frustraci, že se příběh nevyvíjí tak rychle.

Lvi na výsluní a další knižní novinky (22. týden)

29.05.2022

Knižní novinky (23. - 31. 5.)

22.05.2014

Kniha Mág v seznamech